Menu
Úvod  › 

Prevence nevěry: Jak odolat pokušení?

Všude se dočtete, jak předejít nevěře partnera, ale co když jste v pokušení vy? Dělá na vás oči přitažlivý kolegy a vy máte strach, že mu podlehnete a ohrozíte tak svůj vztah? Jak předejít nevěře, která hrozí přímo vám?

Evidentně s vámi flirtuje, dělá dvojsmyslné poznámky, nadbíhá vám a lichotí. Vám se také líbí a všechno by bylo natřené narůžovo, nebýt toho, že jste tak nějak zadaná a máte doma dlouhodobého přítele nebo manžela. Přirozeně nechcete svůj vztah ohrozit a netoužíte se zařadit do houfu nevěrných žen, ale pokušení je velké. Existuje způsob, jak mu odolat?

Odraďte se

Zeptejte se sama sebe, co má člověk, o kterého se zajímáte, a co vašemu partnerovi chybí. Snažte se také reálně odhadnout, zda jde o věci, které vám budou imponovat ještě za pár let. Pokud je podstatou vašeho poměru především fyzická přitažlivost, představte si, jak bude vypadat za deset let a o patnáct kilo těžší. Fyzické atributy jsou velmi pomíjivé a měla byste si předem spočítat, jestli vám stojí za to, abyste ohrožovala svůj dlouhodobý vztah.

Buďte k sobě upřímná a sepište si také seznam vlastností, které vás na vašem potenciálním milenci rozčilují a vadí vám. Začněte od zásadních věcí, jako je například nezodpovědnost, ale nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jako je například okusování nehtů. Až opadne prvotní zamilovanost, budou vás právě tyto věci nejvíc rozčilovat. Pak si svůj seznam negativismů dejte do peněženky a čtěte si ho nejméně třikrát denně, abyste vystřízlivěla.

Seznam si napište i ohledně svého partnera, ale tentokrát v něm přirozeně zohledněte jeho pozitivní vlastnosti a věci, za které si ho vážíte. Oživte si i příjemné vzpomínky na zážitky, které máte společné.

Nedejte mu příležitost

Uvědomte si, že každé další setkání s vaším idolem zvyšuje pravděpodobnost, že k nevěře skutečně dojde. Snažte se podobným akcím předcházet; pokud jste například pozvaná s partou do hospody, kde se má objevit i on, vezměte s sebou i svého partnera. Přítomnost potenciálního milence v kombinaci s alkoholem by se vám mohla stát osudnou. Snažte se nezůstávat s ním o samotě a preventivně na všechny akce zvěte i své přátele. Je samozřejmé, že se nenecháte po firemním večírku odvážet domů ani zvát na kávu.

V jeho přítomnosti mluvte co nejpozitivněji o svém partnerovi a všechny potenciální stížnosti si nechte pro trpělivé ucho kamarádky. Zásadně s ním neprobírejte svůj sexuální život; mohl by to považovat za výzvu. Zejména zrádné jsou firemní večírky a podobné události. Požádejte preventivně svého partnera, aby vás z nich vyzvedl. Odoláte tak snáze pokušení.

Pokud máte společné kamarády, dejte si velký pozor na to, co jim svěřujete. Nespoléhejte se na to, že například kolegyně udrží vaše city a hříšné myšlenky v tajnosti.

Snažte se co nejvíc investovat do svého stávajícího vztahu a věnovat se mu. Najděte si s partnerem společné koníčky, podnikejte spolu nové věci. Najděte v sobě odvahu mluvit o svých tajných sexuálních přáních a touhách a obohatit svůj erotický život. Pokud budete spokojeni v sexu, riziko potenciální nevěry se opět snižuje. Pokuste se najít si co nejvíc času na to, abyste spolu začali víc mluvit. Vyhraďte si určitý čas, který strávíte pouze jeden s druhý, budete se věnovat sami sobě a mluvit spolu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak poznáte, že vás podvádí
Test: Podvádí vás?
Test po nevěře: Máte mu dát druhou šanci?
10 věcí, které byste měli zvážit před nevěrou
7 signálů, že jste na chlapy