Menu
Úvod  › 

19 stádií, kterými projdete, když začínáte sportovat

Rozhodla jste se udělat konečně něco se svou postavou a začít sportovat? Následujícími stádii projde každá z nás, která se rozhodla přestat o tom mluvit a začít cvičit.

1. Uvidíte se v zrcadle.

Jednoho dne se postavíte před zrcadlo a nemůžete uvěřit vlastním očím. Marně přemýšlíte, kdy nastal ten okamžik, kdy vám břicho začalo předbíhat prsa. Rozhodně ale vylučujete, že byste si s podobnou postavou ještě někdy dobrovolně oblékla plavky, nebo se před někým svlékla.

2. Lehce si popláčete.

Možná nebudete fyzicky ronit slzy, ale uvnitř budete bulet jako želva. Vzteky, bezmocí a znechucením sama nad sebou. Budete naštvaná a pocit, že se při každém pohybu třesete jako vyklopený pudink, vám na dobré náladě nepřidá.

3. Namotivujete se.

Rozhodnete se, že takhle to tedy rozhodně nepůjde a okamžitě se sebou začnete něco dělat. Přilepíte si na ledničku buď svou fotografii v plavkách, nebo fotku nějaké modelky s výstavní postavou (není ani vyloučeno, že k ní přilepíte svou hlavu.

4. Odložíte to.

Samozřejmě, že máte jasnou představu, jak byste měla vypadat, ale zrovna dneska jste tak unavená, že jediné po čem toužíte je svalit se před televizí a ani se nehnout. Takže se rozhodnete, že začnete až v pondělí.

5. V neděli večer.

Už se to přiblížilo a víte, že zítra nastane den D. Takže na poslední chvíli vyluxujete ledničku, abyste si to ještě užila.

6. Co si obléci?

Už je to několik měsíců, co jste naposledy cvičila, takže zjistíte, že se do tepláků nevejdete a nemáte jediné nositelné tričko, v němž byste se mohli ukázat mezi lidmi. Přemýšlíte, jestli to celé nezrušíte, protože nemáte co na sebe.

7. Praktické věci.

Když se vypravíte večer do fitness, máte se předtím odlíčit, nebo tam jít namalovaná? A co když vám make-up v kombinaci s potem ucpe póry? Jenže, když se předem odlíčíte, máte se potom zase nalíčit?

8. Padla na vás únava.

Z toho všeho jste tak unavená, že se odploužíte do postele s nadějí, že zítra budete mít na to cvičení trochu víc energie.

9. Posilovna.

Konečně jste tu. Stavte slavobrány.

10. Běhání na pásu.

Běhání snad zvládne každý, takže zkusíte pás - načež zjistíte, že běhání na pásu skutečně každý nezvládne.

11. Fitness selfie.

Abyste si pozvedla ego, vyfotíte se před některým z cvičících strojů a pošlete svou fitness selfie na některou ze sociálních sítí. Když už jste se odhodlala, tak ať z toho alespoň něco máte.

12. Monitoring mužů.

Posadíte se na některý z posilovacích strojů a mezi lehkým posilováním zrentgentujete všechny přítomné muže. Zrekapitulujete si, kteří z nich by za to stáli a dovolíte si trochu denního snění.

13. Fitness paranoia.

Máte pocit, že se všichni kolem vás na vás dívají a začnete horečnatě přemýšlet o tom, co děláte špatně, že jste tak nápadná. Máte něco na obličeji? Nebo, že byste byla tak výrazná kvůli svým špekům kolem pasu?

14. Pauza.

Seznáte, že je čas na přestávku. Alespoň všichni začnou zírat na někoho jiného.

15. Monitoring žen.

V průběhu pauzy zíráte pro změnu vy na všechny přítomné ženy. A samozřejmě se s nimi srovnáváte.

16. Posilování.

Opět se vrhnete do cvičení. V průběhu posilování se úpěnlivě díváte na hodiny a nemůžete se dočkat, až nastane čas, který jste si určila pro konec cvičení. Kdybyste mohla, postrkujete ručičky hodin dopředu.

17. Sladká odměna.

Ještě v šatně si dáte čokoládu. Ostatně po té dřině si ji víc než zasloužíte.

18. Svalová horečka.

Ráno se svalíte z postele a na toaletu se odplížíte po všech čtyřech. Bolí váš každý sval, na který si vzpomenete.

19. Dobrý pocit.

Cítíte se jako královna světa. Několikrát se zkontrolujete v zrcadle, jestli už je vaše břicho plošší a zadek menší. Během dne se nezapomenete každému, koho potkáte, "nenápadně" zmínit, že jste začala cvičit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články