Menu
Úvod  › 

9 důvodů, proč sandály jsou lepší než tenisky

I přes vysoké teploty jste stále ještě nepřišli na chuť sexy sandálkům? Připadají vám příliš nepohodlné, komplikované a vůbec zbytečné? Následujících devět důvodů vás přesvědčí, proč se vám sandály vyplatí víc než klasické kecky.

1. Omezení pachu

Nežádoucí pach bot i nohou je palčivým problémem zejména v létě. Teplo a vlhko představuje ideální prostředí pro množení bakterií a nemůžete jim tedy připravit lepší podmínky než v teniskách, respektive jakýchkoli uzavřených botách. A právě to je jeden z důvodů, proč sáhnout po sandálech - jestliže jsou boty otevřené, bakterie způsobující zápach nemají šanci.

2. Estetické důvody

Tenisky do kanceláře jsou zkrátka neodpustitelným módním faux pas, ať už máte jakoukoli módní značku a sladíte je s čímkoli. Vždy v nich budete vypadat jako vesnická nanynka, která právě dorazila do civilizace. Oproti tomu dámské sandály můžete použít k jakémukoliv oblečení a vypadáte vždy žensky. Zejména s módními modely léto 2012, které najdete na stránkách Rejnokobuv.cz.

3. Pohodlnost

Představte si situaci, kdy v letním vedru celá zpocená bojujete s tkaničkami (ať už se snažíte obout, nebo zout). Připadá vám sexy? Zřejmě jen velmi těžko. Oproti tomu sandály vám poskytnou mnohem větší svobodu a pohodlí. Ostatně poznáte to v situaci, kdy se budete chtít z náhlého popudu proběhnout po louce, smočit nohy ve vodě, nebo dostanete chuť na jinou romantiku.

4. Minimalizace infekcí

Plísňové infekce milují vlhké podmínky vašich tenisek. Nemají rády sucho a horko vašich, slunci vystavených, prstů. Ochraňte sebe i svou rodinu před svěděním.

5. Děti je milují

Vaše děti budou milovat sandály úplně ze stejných důvodu jako vy. To znamená: méně fňukání a více hraní - což jistě oceníte zejména v těchto horkých letních dnech. Sandálky zaručí vašim dětem pohodlí, ochrání je před přehřátím a zouvání i obouvání bude mnohem snazší.

6. Méně prostoru v kufru

Když jedete na dovolenou, sandály jsou mnohem kompaktnější a jednodušší na skladování než pár tenisek. Dva páry sandálů zaberou stejné místo jako jeden pár tenisek - a to se vyplatí, když uvažujete o poplatcích za bagáž u některých aerolinek. Navíc si budete moci přibalit víc barevných variant a být dokonale sladěná.

7. Aktivita možná!

V některých sportovnějších modelech sandálů můžete vykonávat pohybově náročné aktivity úplně stejně jako v teniskách! Proč byste svazovali svoje nohy ve starých teniskách, když stejně dobře můžete jít na horskou túru, nebo kteroukoli jinou prázdninovou akci v sandálech

8. Chůze ve vodě

Ostré kamínky, mořští ježci, nebo balvany pod hladinou? Vaše chůze ve vodě bude v sandálech mnohem jistější a bezpečnější. Na dovolenou si proto přibalte speciální typy sandálů. V nabídce obchodů najdete širokou paletu modelů navržených právě pro tyto účely.

9. Módní hit

Přesně tak - sandály jsou letní módní trend. Řemínkové, páskové, na klínku, na podpatku i "placky"; výběr sandálů je nepřeberný a určitě najdete model, který vám přesně padne. Buďte in a hoďte tenisky na dno tašky, kam patří!!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak prodloužit život svým botám?
Jak poznat (a koupit) kvalitní boty
Pro muže: Jak (ne)nosit žabky