Menu
Úvod  › 

9 dobrých důvodů, proč vyměnit pediatra

Dobrý pediatr je jako rodinné stříbro, které byste měli hýčkat a opatrovat. Máte ho, nebo jste při výběru sáhli vedle a je nejvyšší čas ho vyměnit?

1. Nezvedá vám telefon.

Je samozřejmé, že ani ten nejlepší pediatr na světě není k dispozici dvacet čtyři hodin denně, ale pokud se mu permanentně nemůžete dovolat, je něco špatně. Kvalitní dětský doktor by vám měl být schopný a ochotný poradit i po telefonu, abyste s drobnostmi nemuseli do ordinace. V jeho ordinačních hodinách byste mu měli být zkrátka schopni dovolat.

2. Je z příliš staré školy.

Jestliže vám radí, abyste usnadnili dítěti prořezávaní zubů tím, že mu budete mazat dásně slivovicí, zánět středního ucha léčí stroužkem česneku do ucha a tvrdí, že alergie jsou výmyslem jednadvacátého století, není o čem mluvit. Tradičně založený pediatr neškodí - pokud ovšem neusnul v předminulém století a neprobudil se včera.

3. Chová se k vám jako k nesvéprávným.

Kdykoli s ním jednáte, máte pocit, jako kdybyste si do včerejška hráli jen s panenkami a teď jste si někde vypůjčili živé dítě, o které se staráte? Jakmile vás pediatr nebere jako rovnocenného partnera k diskusi, poohlédněte se po jiném.

4. Je protivný.

Je jasné, že ne vždy musí mít svůj den, ale pokud se bojíte překročit práh ordinace v očekávání další nepříjemné scény, myslete na to, jak asi musí být vašim dětem.

5. Má přecpáno.

Je prima, že je o něj takový zájem, ale pokud se termínu schůzky doprošujete měsíce dopředu a při akutní nemoci čekáte desítky minut v čekárně, než se dostanete na řadu, odejděte jinam. Nejenže tak výrazně snížíte stres ze ztraceného času, ale budete si jistější, že vaše dítě vyšetří důkladně a správně, než když je jedno z nekonečného davu.

6. Je nepříjemný na vaše děti.

Ja samozřejmé, že chování dětí není vždy stoprocentní, ale pokud je váš pediatr hned od počátku naladěn odmítavě a dítě zbytečně stresuje, je nejvyšší čas na změnu.

7. Má špinavou ordinaci.

Ordinace a čekárna vypovídá o pediatrovi mnohem víc, než si myslíte. Špinavé a zanedbané prostory nevěstí nic dobrého.

8. Neposlouchá vás.

Všechno mu musíte opakovat několikrát a stejně si nejste jisti, jestli vás poslouchá a pamatuje si, co zaznělo. Permanentně si vás plete s jinými pacienty a nevěnuje pozornost tomu, co říkáte? Dejte mu sbohem a najděte si lepšího. Kvalitní pediatr totiž moc dobře ví, že ty nejcennější informace se může dozvědět právě od rodičů.

9. Neustále se plete.

Ani lékaři nejsou neomylní, ale pokud se neustále plete v diagnóze, na všechno předepisuje antibiotika, ale několikrát po sobě se smíchem přizná, že vůbec netuší, kde by mohl být problém, zkuste se poohlédnout po poněkud větším odborníkovi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články