Menu
Úvod  › 

Výchova dětí podle celebrit

Jak vychovávají své potomky Beckhamovi, Angelina Jolie, nebo Gwyneth Paltrow? Spolehněte se, že z výchovy některých celebrit vám půjde hlava kolem.

Cate Blanchett

Herečka Cate Blanchet o sobě tvrdí, že je na své tři syny (Dashiell (11), Roman (9), a Ignatius (5)) přísná a poměrně tvrdá. Údajně věří tomu, že proutek se musí ohýbat ještě, když je mladý: "Samozřejmě nejsem ráda za přísnou matku, ale někdy to jinak nejde," říká. "Můj manžel a já se shodneme na tom, že rodiče by měli být svým dětem především rodiči a nikoli kamarády. Pokud se snažíte, aby vás děti braly především jako kamarády, těžko je můžete zároveň vychovávat a snadno se to může zvrhnout. Samozřejmě je strašně miluji, ale chci mít jistotu, že když jim něco řeknu, poslechnou."

David a Victoria Beckhamovi

Děti Davida a Victorie Beckhamových (Brooklyn (13), Romeo (10) a Cruize (7)a holčička Harper Seven (1.5)) jsou vyhlášené tvrdou výchovou a tím, že své přísné rodiče o všechno prosí a za všechno automaticky děkují. "Já a Victoria vyznáváme tvrdou výchovu, ke které jsme byli vedeni svými rodiči. Děti by měly být odmalička vedeny k tomu, aby se naučily respektovat ostatní lidi. Po svých dětech jsme vyžadovali už od dvou nebo tří let, aby o všechno poprosily a následně poděkovaly. Myslím, že jsme z nich vychovali zdvořilé děti." Victoria v jednom rozhovoru přiznala, že mají doma jakousi "trestnou židli", na kterou se děti musí posadit, když provedou něco špatného, a přemýšlet o svém chování. "Jste také velmi důslední ohledně toho, aby děti měly v pořádku všechny školní povinnosti a chodily do postele v pevně stanovenou dobu. Zkrátka věříme tomu, že děti by si měly už od časného věku vštípit pevný řád."

Mariah Carey

Vypadá to, že se s přísnými rodiči mezi celebritami roztrhl pytel a všichni se předhánějí, kdo bude mít vycepovanější děti. Nick Cannon a Mariah Carey totiž "překvapivě" také tvrdí, že jsou velmi přísní rodiče a své děti (dvojčata Moroccan Vypad a Monroe (2,5)) vedou k disciplíně: "Moje děti jsou, chválabohu, skutečně vychované," nechal se slyšet Nick v jednom rozhovoru. "Před ostatními lidmi se předvádějí, protože chtějí upoutat pozornost, ale jakmile jsou s námi, moc dobře ví, že všechno řekneme jen jednou a už to nebudeme opakovat. Když jim řekneme, aby si sedly, ví, že se musí posadit s nohama u sebe a s rukama v klíně a zůstat tak." Mariah k tomu v rozhovoru dodala, že je výhoda, že Nickův hlas je nejsilnější z domácnosti, takže dokáže dvojčata překřičet.

Gwyneth Paltrow

Oproti tomu herečka Gwyneth Paltrow vyznává u svých dětí, dcery Apple (8) a syna Mosese (6), zcela jiný styl výchovy. "Mateřství mě naučilo důvěřovat svým instinktům," vyjádřila se Gwyneth v rozhovoru pro Good Housekeeping. "Jen rodiče, kteří jednají instintivně, dokáží připravit dítě na život. Nechávám všemu volný průběh a řídím se aktuálními potřebami svými i svých dětí. Například včera jsem nechala Apple doma ze školy. Prostě jsem potřebovala být s ní. Šly jsme společně na oběd, do salónu krásy na kosmetiku a krásně jsme si to užily."

Angelina Jolie a Brad Pitt

Angelina Jolie a Brad Pitt jsou rodiči tří vlastních a tří adoptovaných dětí a údajně často v žertu tvrdí, že si budou muset pořídit bičík, aby je zvládly. "Vždycky jsem byla ta přísnější já, ale po narození dvojčat převzal roli přísnějšího rodiče Brad," uvedla Angelina. "Samozřejmě ale záleží na konkrétní situaci i konkrétním dítěti. Brad má například neuvěřitelně silný vztah s Madem, který je velmi chytrý, a Brad ho hrozně rád učí historii, umění a kulturu. Je to něco neuvěřitelného pozorovat je, když jsou spolu. Já bych řekla, že má o kousek blíž k holčičkám, ale chlapci mě dokáží spolehlivě rozesmát. Každopádně bych řekla, že jsou naše děti vychované velmi dobře."

Kate Winslet

Kate Winslet, která čeká své třetí dítě, tvrdí, že pro děti je nejdůležitější řád. "Pro mě rodičovství znamená ředevším zachovávání řádu a pravidel," uvedla. "Děti potřebují a milují řád. Potřebují vědět, kdy bude jídlo, kdy půjdou do postele a jak bude jejich den probíhat." Sama sebe rozhodně neoznačuje za přísnou matku: "Nejsem přísná, ale snažím se dodržovat určitá pravidla, i když je to občas chaos. Například neuznávám rodiče, kteří nechají své děti ponocovat. Moje děti chodí do postele v půl osmé večer, protože děti potřebují spát a nedostatek spánku se na nich vždy projeví. Důležité je, aby děti věděly, co je dobré a co špatné."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Znáte nemoci slavných?
Test: Víte, jaké vzdělání mají celebrity?
Test: Co dělali, než se proslavili?
7 kosmetických triků hollywoodských celebrit
Dietní triky celebrit
Detox celebrit: Který vyzkoušet, a na který zapomenout