Menu
Úvod  › 

15 důkazů, že jste normální matka

Pochybujete o svých mateřských kvalitách a máte pocit, že jako matka stojíte za starou bačkoru? Následujících patnáct věcí je důkazem, že jste naprosto normální matkou - a že jste na tom stejně jako všechny ostatní.

- Čas od času máte tak velkou krizi, že prostě musíte sníst dítěti tu čokoládu od babičky. A samozřejmě se k tomu ani nedokážete přiznat, a když ji váš potomek hledá, odvětíte mu něco v tom smyslu, že je nejspíš tam, kam sis ji dal.

- Jste přirozeně ráda, že máte kreativní dítě s uměleckými sklony, ale když už si třetí hodinu prozpěvuje písničku o třech tónech se svými vlastními slovy, máte pocit, že se vám rozskočí hlava a razantně se dožadujete toho, aby konečně zmlklo.

- Matky, které by svým dětem nikdy nekoupily narozeninový dort v cukrárně, nikdy na své potomky nezvýší hlas a několikrát týdně se s nimi věnují kreativní a vysoce tvůrčí činnosti, se zkrátka nikdy nemohou stát vašimi skutečnými kamarádkami.

- Je vám úplně jedno, co říkají výchovné poučky. Když už jste hodně zoufalá (nebo se zkrátka jen chcete v klidu osprchovat), zkrátka posadíte děti před televizi a pustíte jim jakoukoli animovanou ptákovinu, o kterou si řeknou.

- Bez ohledu na to, jaké číslo se ukazuje na displeji vaší osobní váhy, všem kolem tvrdíte, že vážíte stejně jako před těhotenstvím - jen se vám změnila postava, proto vypadáte silnější.

- Vaše děti tráví u počítače zhruba třikrát více času, než jste ochotna přiznat svým kamarádkám.

- Bez ohledu na to, jak moc své děti milujete, čas od času nezřízeně závidíte svým bezdětným kamarádkám a dala byste cokoli za to, kdybyste mohla zase propařit noc a celý víkend z toho vyspávat.

- Osmdesát procent dětských her vás zoufale nebaví a do těch zbýbajících dvaceti musíte své děti nutit.

- S radostí porovnáváte cizí nevychované spratky se svými dětmi a dodáváte si tím sílu do okamžiků, kdy se cítíte jako matka totálně na odpis.

- Pokud jste na mateřské dovolené, srdečně závidíte svému manželovi, že může odejít každé ráno do práce, mezi dospělé a svéprávné lidi.

- Čas od času se tváříte, že vaše děti se jen čistě náhodou ocitly na stejném místě jako vy, ale nepojí vás s nimi žádná genetická spřízněnost.

- Naprosto se neorientujete v záplavě animovaných (nebo jakýchkoli jiných) figurek a postav, které jsou zrovna u dětí v kurzu, takže většinu narozeninových dárků prostě vybíráte tak, že necháte dítě ukázat prstem na věc, kterou posléze koupíte.

- Když děláte s dítětem domácí úkoly, s hrůzou zjišťujete, že byste pravděpodobně neprošla už ani prvním stupněm základní školy.

- Vaše děti by bez problémů mohly účinkovat v jakékoli reklamě, vyhrát jakoukoli soutěž (samozřejmě jim nechcete sebrat dětství tím, že byste je hlásili do konkurzu) a všechny ostatní děti, co znáte, jim nesahají ani po kotníky (i když si to z pochopitelných důvodů necháváte pro sebe). Bez diskuse!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Matky a děti