Menu
Úvod  › 

7 věcí, o kterých ženy tvrdí, že nebudou dělat (než se stanou matkami)

Díváte se na ostatní matky a sebevědomě prohlašujete, že se nikdy nebude chovat jako ony a dělat stejné chyby. Do té doby, než se stanete sama matkou.

1. "Nikdy nebudu kojit na veřejnosti."

Do té doby, než porodíte, díváte se na ženy kojící na veřejnosti jako na postižené jistou úchylkou. Není vám jasné, jak může dospělá žena před cizími lidmi vytáhnout prsa a začít kojit. Přísaháte, že vám se tohle nikdy nestane a pokud budete muset nakojit na veřejnosti, budete velmi diskrétní a dokonale krytá. Buďte ale ujištěna, že vaše dobré předsevzetí se rozplyne rychleji než led na slunci v okamžiku, kdy vaše dítě bude brečet hlady a vy uděláte cokoli, abyste ho co nejrychleji nakrmila. To, jestli v dané chvíli někdo zahlédne kousek vašeho prsa, bude to poslední, na co budete myslet.

2. "Moje dítě se nikdy nebude chovat jako nevychovaný spratek."

Zvedáte káravě obočí, kdykoli vidíte ječící, svíjející se a vztekající dítě a přísaháte, že nikdy nedopustíte, aby se vaše vlastní dítě projevovalo podobným způsobem? Vsaďte své boty, že bude. A nemá to nic společného se stylem vaší výchovy. Stačí, když bude váš potomek hladový, unavený, nebo se nebude cítit dobře a veškerá pravidla a předsevzetí zmizí v propadlišti dějin.

3. "Nikdy nedám svému dítěti umělé mléko."

Jistě. Není vyloučené, že se vám to skutečně povede. Nicméně celá řada matek má problémy s kojením, válčí s nedostatkem mléka, nebo s nedostatečnými váhovými přírůstky dítěte. Až budete mít do krve rozkousaná prsa, budete kojit každou hodinu a vaše dítě bude mít neustále podváhu, začnete umělé mléko považovat za největší vynález - hned po žárovce.

4. "Nikdy nebudu spát v posteli s dítětem."

Samozřejmě to zní logicky: Spaní s dítětem v jedné posteli neprospívá nikomu ze zúčastněných, zabíjí vaši partnerskou intimitu, nevyspíte se a tudíž je nesmysl, abyste pustila dítě do své postele. Až probdíte několik nocí a spánkový deficit vás srazí na kolena, uděláte pro pár minut spánku v podstatě cokoli. Takže budete se sykáním uhýbat dobře mířeným kopancům, které vám bude spící dítě uštědřovat, budete spát v pozici skrčence v rohu postele a provozovat sex na pračce v koupelně.

5. "Nikdy nedopustím, aby moje dítě mělo dudlík víc než rok."

Jasně. Nikdo netvrdí, že dvouleté dítě s dudlíkem vypadá roztomile. A buďte ujištěna, že absolutně žádný rodič si neříká, že nechá svému dítěti dudlík co nejdéle to půjde. Na druhou stranu si v situaci, kdy si máte vybrat mezi prořvanou nocí a dudlíkem, jen málokdo vybere první možnost. Ostatně stále se můžete utěšovat tím, že dudlík v noci se vlastně ani nepočítá.

6. "Moje dítě nikdy nebude zmlsané."

Pokud se vám skutečně podaří docílit toho, aby vaše dítě jedlo to, co před něj položíte, zasloužíte si nominaci na Nobelovu cenu. Bylo by to samozřejmě hezké, kdyby váš potomek jedl adekvátní množství ovoce a zeleniny, neškemral o sladkosti a nedožadoval se sušenky k obědu, když všichni ostatní mají rizoto. Ale zákonitě to dopadne tak, že budete rádi, když sní porci čekohokoli... a nakonec kečup se dělá z rajčat, takže je při troše snahy možné považovat jej za zeleninu.

7. "Nikdy nebudu používat větu: Protože jsem to prostě řekla."

Když si za dlouhých zimních večerů čtete výchovně psychologické příručky plné chytrých pouček o rozvíjení dětské osobnosti, respektování, toleranci a nekonečné trpělivosti, sama sobě přísaháte, že budete otevřená ke všem podnětům, které k vám ten malý človíček vyšle. To ještě ale nevíte, jaké psychické vypětí s sebou nese odpovědět stokrát za den na otázku: "proč."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Fitness tipy pro nestíhající matky
5 věcí, které novopočeným matkám nikdo neřekne
7 způsobů, jak se stát šťastnější matkou
Jste špatná matka?
Největší zátěží pro nervy rodičů jsou tři děti