Menu
Úvod  › 

10 věcí, které vám vaše matka nikdy neřekla

Existují věci, které jste o rodičovství ani netušili ? a teprve když se stanete vy sami rodiči, pochopíte to, o čem vám vaše matka nikdy neřekla.

1. Často jste ji rozplakali.

Brečela, když vás čekala. Brečela, když vás porodila. Brečela, když vás poprvé držela v náručí. Brečela štěstím. Brečela nekonečným strachem, starostmi, bolestí i nezměrnými city. Rozplakali jste ji zkrátka nesčetněkrát za život a velmi pravděpodobně jste o tom ani nevěděli.

2. Dala by si ten poslední kousek koláče.

Měla na něj dokonce hodně velkou chuť, ale když viděla, jak mlsně koukáte, samozřejmě vám ho přenechala. Pohled na vaši spokojenost jí za to totiž stál.

3. Bolelo to.

Když jste ji tahali za vlasy, kroutili jí nosem v rámci hry na slona, kousali ji při kojení, skákali jí po hlavě, kopali jí ve spánku, když vás nechala přespat ve své posteli - to všechno ji bolelo. Ostatně ani některé fáze těhotenství a porod nepatřily k nejpříjemnějším zážitkům jejího života, ale kvůli vám by je klidně podstoupila znova.

4. Pořád se o vás bála.

Od okamžiku, kdy vás počala, má neustále tendenci vás chránit a klidně by za vás nasadila vlastní život, kdyby to bylo potřeba. Bez ohledu na její osobnost, priority i životní postoje se z ní stala máma lvice. Její srdce bije v rytmu toho vašeho a celý život už se nezbaví strachu o vás. I když jste už dospělí, stejně se o vás bude bát úplně stejně, jako když vám byly tři roky. A občas se vzbudí noční můrou, že se vám něco stalo.

5. Moc dobře ví, že není dokonalá.

Od té doby, co se stala matkou, je sama sobě tou nejpřísnější kritičkou. Sama nejlépe ví o všech svých chybách a selháních a neustále o nich přemýšlí. Kdyby mohla, každý den by vzala zpátky hned několik věcí a udělala je jinak. Žije v neustálém strachu, že vám ublíží, nebo napáchá na vaší psychice nevratné škody.

6. Pozorovala vás, když jste spali.

Jen matky dokáží v noci prosedět hodiny a hodiny u postele svých potomků a dívat se, jak roztomilí jsou ve spánku. I ta vaše vás nekonečné hodiny pozorovala a žasla nad tím zázrakem, že jste jejím dítětem.

7. Nosila vás mnohem déle než devět měsíců.

Nenosila vás pouhých devět měsíců, ale vlastně několik let. Chovala vás, kolébala, natřásala, konejšila, poponášela. Kdykoli jste byli unavení, mrzutí, smutní, něco vás bolelo, nebo jste se k ní chtěli jen přivinout, byla tu pro vás a její náruč byla vždy připravená. A to i přesto, že byla často sama unavená, nebo bolavá.

8. Kdykoli jste brečeli, brečela s vámi.

Neexistuje pro ni horší zvuk než váš pláč. Udělala by cokoli pro to, aby vás utěšila a nikdy ji nic nebolelo víc než vaše slzy.

9. Vy na prvním místě.

Mohla být sebevíc unavená, hladová, špinavá, nebo nevyspalá, ale stejně byly vždy vaše potřeby přednější. Vy jste pro ni byli zkrátka vždy na prvním místě bez ohledu na situaci.

10. Udělala by to znovu.

Být matkou je sice nejtěžší povolání na světě, ale okamžitě by to pro vás udělala znovu. Bez ohledu na všechny oběti, bolest i smutek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 otázek, které musíte položit své matce
Dietní chyby vytížených matek
20 důvodů, proč matky chodí pořád pozdě
10 věcí, které šťastné matky nikdy nedělají
20 věcí, ze kterých by matky neměly mít výčitky svědomí