Menu
Úvod  › 

10 způsobů, jak zhubnout bez námahy

Nemáte čas a energii na cvičení, ani na diety? I přesto můžete zhubnout jednu až dvě velikosti. Zkuste následující tipy.

Hubnutí vyžaduje spoustu potu a odříkání, ale i když netrávíte hodiny v posilovně, nebo nechcete počítat kalorie, existuje spousta jednodušších způsobů, jak vám mizí centimetry i kila na váze. Inspirujte se následujícími tipy. Budete překvapeni!

Zahajujte každé jídlo sklenicí vody

Jde o úplně jednoduchý způsob, jak se cítit dřív sytí a nepřejídat se. Před každým jídlem si dejte sklenici vody, nezkonzumujete tolik jídla, protože váš žaludek bude víc naplněný. Navíc si lidé často pletou dehydrataci s pocitem hladu.

Jednoduchá výměna

Místo dresingů s majonézovým základem sáhněte po balzamikovém octu a rázem ušetříte kolem sta kalorií. Stejnou službu vám například prokáže svačina z čerstvého ovoce místo sušeného. Přemýšlejte, čím byste mohli jednotlivé položky svého jídelníčku nahradit, a zkonzumujete mnohem méně kalorií.

Dejte si tmavou čokoládu

Místo toho, abyste si dali, coby dezert, koláč nebo zmrzlinu, ukojte své chutě na sladké několika čtverečky kvalitní tmavé čokolády. Možná namítáte, že vás tmavá čokoláda neuspokojí stejně jako mléčná, ale věřte, že jde pouze o sílu zvyku. Pokud si na tmavou čokoládu zvyknete, uspokojí vaše chutě na sladké stejně jako ostatní dezerty, které mají ale mnohem více kalorií.

Kontrolujte velikost porcí

Pokud chcete skutečně zhubnout, soustřeďte se na velikost porcí. Važte si porce, používejte menší talíře, na kterých budou i menší porce opticky působit jako větší. Snažte se zkrátka udržet velikost svých porcí na uzdě.

Víc se hýbejte

I když si nechcete pořizovat permanentku do posilovny, můžete spálit víc kalorií bez toho, aniž byste se o to nějak zvlášť snažili. Kdykoli je to možné, choďte pěšky. Vystupte o jednu zastávku dříve a zbytek dojděte, nepoužívejte eskalátory, ani výtahy, parkujte dál od kanceláře. Zkrátka rozhýbejte se.

Nepijte kalorie navíc

Častou překážkou vašeho hubnutí jsou prázdné kalorie, které zkonzumujete ve slazených nápojích, ranní sklenici džusu, nebo vínu či pivu, které si dáte k obědu. Zvykněte si na to, že si většinou k pití dáte vodu a celou láhev také noste s sebou.

Neodkládejte hlad

Neodkládejte uspokojení svého hladu na později. Jakmile dostanete takzvaný vlčí hlad, zkonzumujete toho mnohem více a automaticky sáhnete také po kaloricky vydatnějších jídlech.

Soustřeďte se na proteiny

Ke svačině vybírejte potraviny bohaté na proteiny. Zkonzumujete tak méně kalorií a přitom se budete cítit více a delší dobu sytí.

Dejte si lehkou večeři

Večeře by měla tvořit zhruba pětadvacet procent vašeho denního kalorického příjmu a měli byste si ji dát nejpozději dvě až tři hodiny před tím, než se vypravíte do postele.

Více spánku

Nedostatek spánku může být příčinou, proč toho během dne sníte mnohem více a sáhnete po kaloricky vydatnějších jídlech. Denně byste si měli dopřát minimálně sedm hodin spánku a získáte tak nejefektivnější způsob hubnutí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu
Jak zhubnout, když už jíte zdravě
5 největších mýtů o tom, proč nehubnete
Dietní chyby vytížených matek
Co udělat dnes, aby se vám zítra lépe hublo
5 způsobů, jak se vyhnout zimním kilům