Menu
Úvod  › 

5 způsobů, jak se vyhnout zimním kilům

Děsíte se už dopředu toho, kolik zase letošní zimu přiberete a jak budete ta kila před plavkovou sezónou obtížně shazovat? Vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou vyhnout se zimním kilům.

Každý to zná. Nejdřív jsou tu Vánoce a Silvestr s nepřeberným množství vysoce kalorických lahůdek, do toho společenské akce, večírky, plesy, návštěvy, nedostatek pohybu, málo světla, takže i depresivní ladění, v důsledku které jste schopni pozřít neuvěřitelné množství jídla. Jaro nás potom zastihne v hluboké depresi z váhového přírůstku a špeků, které nám přetékají přes pásek džínů. Víte, jak to udělat, abyste letos v zimě nepřibrali ani deko?

1. Pohybový režim.

Přes zimu mají i ti lidé, kteří jsou jinak zvyklí sportovat, tendenci rezignovat na veškerý pohyb. Venku je špatné počasí, málo světla a nechce se vám nic jiného, než si lehnout před televizi. Udělejte si přesný pohybový program, který si zanesete do kalendáře, a budete se ho přesně držet. Nemusíte nutně chodit do posilovny, ani běhat po zledovatělých chodnících, klidně si naplánujte zimní sporty, které vás budou bavit, jako je lyžování, bruslení, či sáňkování s dětmi. Důležité je, abyste se každý den věnovali nějakému pohyby - i kdyby to měla být poklidná zimní procházka.

2. Vyvarujte se alkoholu.

Za nadbytečnými zimními kily stojí z velké části i intenzivnější konzumace alkoholu. Alkohol, a zejména koktejly, jsou vlastně koncentrací cukru a jeden takový večer vás bude stát mnoho hodin v posilovně. Přemýšlejte, než začnete pít. Místo míchaných drinků si dejte raději vinný střik, který má mnohem méně kalorií. Když už chcete pít tvrdý alkohol, raději si dejte ten bezbarvý (jako je například vodka, nebo gin), které mají méně kalorií.

3. Važte se denně.

Lidé, kteří se denně váží, mají mnohem lepší kontrolu nad svou hmotností i případnými váhovými přírůstky. Buďte ve střehu a stoupejte si na váhu každý den, abyste mohli zaznamenat i to, že přibíráte a nebyli překvapeni až poté, co už bude váhový přírůstek tak velký, že se ho budete jen obtížně zbavovat. Jakmile si všimnete, že vaše váha se postupně zvyšuje, můžete udělat změny životního stylu.

4. Vybírejte si správné jídlo.

V zimě je velmi těžké odolat bohatým bufetům nejrůznějších večírků, plesů a dalších společenských událostí. Snažte se vybírat si ty varianty, které vaše tělo nezatíží zbytečnými kaloriemi. Například saláty, ovoce a zelenina se nachází na prakticky každém bufetu a nebudete z nich mít další den výčitky svědomí.

5. Vsaďte na svačiny.

Typicky zimním chutím na sladké vám pomohou předejít chytře sestavené svačiny, které si s sebou budete nosit do zaměstnání. Nakrájené ovoce, zelenina, mandle, oříšky, či kvalitní jogurty zaženou vaše nutkání vyluxovat automat na čokoládové tyčinky. A vaše postava vám za ně víc než poděkuje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 největších mýtů o tom, proč nehubnete
Nejlepší tipy na hubnutí, když už vám není dvacet
Dietní chyby vytížených matek
Co udělat dnes, aby se vám zítra lépe hublo
Test: Podaří se vám letos zhubnout?