Menu
Úvod  › 

10 největších chyb, které dělají muži při rozvodu

Nejradši byste ji vymazali z povrchu zemského a nemůžete jí přijít na jméno. To ale neznamená, že se při rozvodu musíte chovat jako idiot. Pokud se chcete rozvést se ctí, nesmíte se dopustit žádné z následujících chyb.

Je jasné, že rozvod není nic, co byste chtěli dělat každého půl roku, ale i tato nepříjemná záležitost se dá zvládnout důstojně a s přehledem. Jen se nesmíte nechat unést a udělat některou z chyb, kterých se rozvádějící se muži často dopouštějí. Připravili jsme pro vás jejich soupis:

1. Berete si děti jako rukojmí

Hrozba toho, že jeden z partnerů nebude moci vídat děti, je skutečně mocná zbraň. I když jsou v této situaci muži častěji v nevýhodě, protože soud častěji přiřkne díte do péče matce, nikdy nehrozte tím, že se budete snažit, aby je nemohla vídat a podobně. Děti by měly zůstat od vašich tahanic co nejdále a nikdy, ale skutečně nikdy, si je nesmíte brát jako rukojmí.

2. Zapojujete novou partnerku

Nejčastějším faktorem, který promění relativně normální komunikaci dvou rozcházejících se lidí v nechutné praní špinavého prádla, je jiná žena. Ostatně jen těžko si můžete divit vaší partnerce, že při jakékoli poznámce, nebo dokonce kontaktu s vaší milenkou, propadá hysterii. Vám by také nebylo příjemné narážet na jejího nového milence. Rozvod je záležitostí, která se týká jen vás dvou, proto do ní netahejte nikoho jiného.

3. Nenajmete si právníka

Pokud si vaše partnerka najme právníka, urychleně si také nějakého najděte. Pokud to neuděláte, stavíte se do role amatéra, který bojuje proti profesionálovi. Nenechte se ukonejšit ani variantou, že vás oba bude zastupovat jeden právník a vy tak ušetříte náklady. Nejen, že je to neetické, ale dochází tady i ke střetu zájmů a tato úspora vás ve finále může vyjít skutečně draho.

4. Používáte verbální útoky

Je pravdou, že prakticky všichni rozvádějící se hádají, ale to ještě neznamená, že se musíte v rámci vyjasňování si pozic snížit ke komunikaci, za kterou se budete následně stydět. Výhrůžky, citové vydírání, vulgarity a podobné zbraně nechte primitivnějším jedincům, než jste vy. Snažte se spolu domluvit tak, abyste se na sebe kdykoli v budoucnu bez problémů pohlédnout do zrcadla.

5. Jitříte rány

Ano, podvedla vás a v důsledku toho se rozvádíte. Proto ale není nutné vyzvídat na ní detaily, neustále se k tomu vracet a vyčítat. Teď řešíte rozvod, tak se soustřeďte jen na konkrétní problémy a záležitosti, které to s sebou nese a není potřeba se uprostřed debaty o rozdělení majetku ptát, jestli to spolu dělali i na vaší pohovce v obýváku.

6. Vydíráte

Je jasné, že jde o nepříjemnou situaci a možná si nedokážete představit, jak se bez své partnerky v budoucnu obejdete a máte pocit, že pro vás život skončil. Tím, že si ale budete vynucovat soucit, vůbec nic nezískáte. Zvedněte hlavu a vypořádejte se s nastalou situací důstojně, ať na vás má vzpomínky jako na chlapa.

7. Přešli jste do pasivity

Jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat v okamžiku, kdy vám partnerka oznámí, že se s vámi chce rozvést, je propadnout sebelítosti a stát se pasivním. Pokud nebudete bojovat, přijdete o mnohem víc, než musíte. Buďte konstruktivní a přihlaste se o to, co vám právem patří.

8. Hádáte se o maličkosti

Chcete se jí pomstít a rozchod jí znepříjemnit? Jedním z nejtrapnějších způsobů, jak to můžete udělat je vypočítávání, kolik stál který květináč, rozdělování zásob ve spíži a prázdninových suvenýrů. Nikdo po vás nechce, abyste se nechali oškubat, ale skutečně není nutné hádat se o detaily. Chce si vzít palmu z obýváku, protože ji miluje? Buďte grand a dopřejte jí to. Ona vám potom na oplátku spíš ustoupí ve věcech, které zase budou důležité pro vás.

9. Očerňujete ji

Možná se snažíte přetáhnout si lidi z jejího okolí na vaši stranu a bojíte se, aby vaši společní přátelé neupřednostnili ji. Pokud na ní ale budete házet veřejně špínu, nebo se (ještě hůř) dožadovat hlasitého souhlasu přátel, koledujete si o to, že vás odstřihnou, ačkoli to původně možná neměli v úmyslu. Nechte je, aby si názor vytvořili sami a nenuťte je, aby mezi vámi museli volit.

10. Pomlouváte ji před dětmi

Nejhorší chybou, kterou vůbec můžete udělat je její očerňování před dětmi. Dítě si nikdy nemůže vybrat mezi vámi dvěma, protože vás má rádo oba stejně. Pokud je k tomu nutíte, nebo bezděčně navádíte, stavíte je do neřešitelné situace a ještě víc je stresujete. I když se rozvádíte, pořád oba zůstáváte jeho rodiči, které má stejně rádo. Je důležité, aby vědělo, že mezi vámi nemusí volit a pro lásku jednoho, neztrácí toho druhého.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
K úspěšnému manželství láska nestačí
Jak se s ní rozejít: Užitečné tipy
Máte se rozvést? Jak poznáte, že nastal čas na rozvod
7 věcí, které vám zničí vztah