Menu
Úvod  › 

Jak ji dostat zpátky

Dostali jste kopačky, nebo jste se s ní neuváženě rozešli a teď byste chtěli, aby se vrátila zpátky. Nebude to jednoduché, ale poradíme vám, jak na to.

Získat zpátky ženu, s níž jste se rozešli, patří mezi nejtěžší a svým způsobem nejvíc ponižující úkoly, které sami sobě můžete dát. Budete se muset vypořádat se všemi nedorozuměními, vztekem a křivdami, které se mezi vámi staly. Pokud jste se už rozhodli, zkuste se řídit následujícími pravidly:

1. Přehodnoťte svou motivaci.

Chcete ji dostat zpátky, protože ji skutečně milujete, nebo jednoduše proto, že nejste schopni vyrovnat se s bolestí, kterou vám způsobila, nebo se dokonce chcete pomstít? Proč jste se rozešli a trvají stále ony důvody, jste schopni se nad ně povznést, nebo co se změnilo? Pokud máte pocit, že se dosavadní problémy vyřeší jaksi samy od sebe, koledujete si jen o další rozchod. Udělejte si jasno v tom, proč chcete jednou skončený vztah znovu obnovovat.

2. Omluvte se

Je to hořké sousto, ale znovuobnovení vztahu vyžaduje, abyste si sáhli do svědomí a dokázali se adekvátně omluvit. Udělejte si sebekritickou půlhodinku a proveďte inventuru velkých problémů, hádek a sporů, které jste spolu měli, a které vedly ve finále k rozchodu. Přiznejte svou chybu a omluvte se. I kdyby šlo jen o gesto, ona to ocení a bude to vnímat jako vstřícný krok. Dejte si ale pozor, abyste se při nejbližší hádce neprozradili. Pokud jste svou omluvu mysleli pouze jako gesto, nechte si to s definitivní platností pro sebe.

3. Promluvte si.

Sjednejte si s ní schůzku a řekněte jí o svých citech a o tom, že byste se chtěli vrátit zpět. Snažte se objektivně zrekapitulovat svůj vztah, přiznejte chyby a vyzdvihněte kladné stránky. Připomeňte jí situace, kdy vám spolu bylo hezky, důvody, proč jste spolu byli. Nezapomeňte vyzdvihnout její charakteristiky, pro které si ji vážíte. Rozhodně se ale neponižujte, neškemrejte a neproste. Pokud ji máte dál zajímat, je nutné, abyste si zachovali svou důstojnost a mužnost.

4. Svádějte ji.

Vraťte se na začátek vašeho vztahu, kdy jste se jí snažili sbalit. Komplimenty, květiny, dárky, romantika, svádění; to všechno je klíčem k vašemu úspěchu a obnovení vztahu. Neexistuje žena, kterou by podobné projevy sentimentality nechaly klidnou. Bude je vnímat jako projev vašeho neutuchajícího zájmu a v neposlední řadě i dobré vůle. Její sentimentalita, dojetí a polichocení hrají pro vás. Buďte trpěliví, dříve či později určitě roztaje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak říct dětem, že se rozvádíme - rozchod partnerů
4 způsoby, jak zničit jakékoli manželství
Jak se s ní rozejít: Užitečné tipy
Jak zvládnout kopačky