Menu
Úvod  › 

Tuk na břiše: Jak se ho definitivně zbavit

Pneumatika kolem pasu bývá velmi urputná a zbavit se tuku kolem pupíku není nic jednoduchého. Nasaďte na ni specifické cviky na zeštíhlení pasu.

Můžete si nalhávat, co chcete, ale tuk v oblasti pupíku prostě nikdy nebude sexy. Tučné břicho je nejen nevzhledné, ale navíc spojené s řadou zdravotních komplikací a rizik. Problém je v tom, že se pneumatiky kolem pupíku jen velmi obtížně zbavuje. Pokud začnete držet přísnou dietu, zhubnete všude, ale poměr rozložení tuku na těle zůstane pořád stejný a břicho bude stále v porovnání se zbytkem těla nadměrně velké. Jestliže se chcete pneumatiky kolem pupíku definitivně zbavit, musíte zkombinovat kardiovaskulární cvičení, se zdravým jídelníčkem a specifickým cvičením, které se zaměřuje právě na tuto problematickou oblast. Potom se vám konečně podaří zmenšit objem pasu.

Udělejte si plán

Centers for Disease Control doporučuje, aby se dospělí lidé věnovali mírnému cvičení 150 až 300 minut týdně (nebo intenzivnímu cvičení 75 až 150 minut týdně). Takové množství pohybu stačí k tomu, abyste si udrželi průměrnou kondici a udrželi se v dobrém zdravotním stavu. Pokud k tomu přidáte minimálně dvakrát týdně dvacet minut pohybu navíc, zvýšíte objem své svalové hmoty a tudíž budete i v klidovém stavu více spalovat. Jestliže se však má dát do pohybu i váš břišní tuk, je nutné začlenit do jídelníčku dostatečné množství vlákniny a nenasycených tuků. Kromě toho se zaměřte na cvičení určené speciálně pro posílení břišních svalů a redukci tuku v této oblasti. Každý cvik byste měli opakovat ve dvou až třech sériích po deseti až dvaceti opakování a to minimálně třikrát týdně.

Sklapovačky naruby

Toto cvičení posiluje spodní, přímé i šikmé břišní svaly. Lehněte si na záda, zvedněte nohy, tak aby vaše stehna s břichem a holeně se stehny svíraly pravý úhel. Jednu nohu položte špičkou na zem, ale dbejte na to, aby se pravý úhel zůstal zachován a zabíraly tak skutečně břišní svaly a nikoli pouze svaly na stehnech. Vraťte nohu zpátky do výchozího postavení a opakujte to samé s druhou nohou. Můžete si položit ruce na břicho, abyste si byli jisti, že vám skutečně pracují břišní svaly.

Posílení vnitřních svalů

Vnitřní svaly a posílení takzvaného středu těla a pánevního dna jsou nezbytné k tomu, abyste měli správné držení těla, ale i k tomu, aby se zpevnilo vaše břicho zevnitř a tudíž se zeštíhlil i váš pas. Lehněte si na záda, skrčte kolena a ruce nechte podél těla. Zvedněte bedra a pánev z podložky tak, aby stehna, břicho a hrudník tvořily jednu nakloněnou rovinu. Držte podsazenou pánev a vydržte několik sekund. Pak pomalu rolujte dolů.

Spodní břišní svaly

Tento cvik dokonale posílí vaše spodní břišní svaly. Lehněte si na záda s kolena pokrčenými v úhlu devadesáti stupňů, kdy jsou holeně rovnoběžné s podlahou. Natáhněte nohy, tak aby byly jen několik centimetrů nad zemí a potom zapojte břišní svaly k tomu, abyste je vrátili do výchozí polohy. Dbejte na to, abyste měli bedra po celou dobu přitisknutá k podlaze.

Šikmé prkno

Vynikajícím cvikem pro posílení šikmých břišních svalů a zeštíhlení pasu je takzvané "šikmé prkno." Lehněte si na bok. Nohy dejte nad sebe tak, aby se jedna noha opírala o druhou a zvedněte se na jednu ruku. Ruka by měla být napnutá, ale dejte pozor na takzvaný zamčený loket, abyste si zbytečně neničili loketní kloub. Tělo by mělo být v jedné rovině, neprohýbejte se v zádech, druhou roku držte v bok. Vydržte minimálně deset sekund a potom vyměňte strany.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Překvapivé triky pro ploché břicho
4 důvody, proč nemůžete zhubnout břicho
Potraviny, které vám pomohou zhubnout břicho
Nejlepší cviky pro zeštíhlení pasu
7 cviků na štíhlejší pas
11 tipů pro dokonale ploché břicho