Menu
Úvod  › 

4 důvody, proč nemůžete zhubnout břicho

Snažíte se jako šílená shodit několik centimetrů v pase, ale pořád si musíte pásek od kalhot povolovat víc, než byste chtěla. Tady jsou čtyři hlavní důvody, proč se vám nedaří zhubnout břicho.

Vaši přátelé, nachlazeni i zlozvyky mohou za to, že se vám nedaří konečně odbourat přebytečné centimetry v pase. Seznamte se s překvapivými faktory, které mohou za to, že je vaše břicho stále větší, než byste si představovala.

Rizikový faktor: Vaši přátelé - 1kg

Přátelství s oplácanějšími lidmi je pro vaši postavu horší, než kdybyste si zvolila za dietní poradce borce z Maxim Turbulence. Studie zveřejněná v New England Journal of Medicine zkoumala sociální síť dvanácti tisíc lidí a zjistila, že každým pěti kilo, které přibere vaše blízká kamarádka, odpovídá průměrný přírůstek jednoho kila u vás. Je to proto, že trávíte čas podobným způsobem, takže místo na procházku spolu půjdete do kavárny a pod jejím vlivem si mnohem spíše dáte ke kávě ještě dortík, protože vás přesvědčí, že k výčitkám svědomí není důvod. Snažte se proto trávit čas s kamarádkami produktivněji než posedáváním nad zákusky, nejnovější drby můžete probrat i při svižné procházce.

Rizikový faktor: Kreditní karta - 2,5kg

Tenhle kousek plastu není pro vaše břicho, a zejména tuk na něm, tak neškodný, jak si možná myslíte. Studie, kterou si nechala zpracovat Visa, zkoumala sto tisíc platebních transakcí v restauracích a fast-foodech. Zjistila, že ti zákazníci, kteří platili kartou, utratili o třicet procent víc než ti, kteří platili v hotovosti. Měli totiž tendenci dávat si například hranolky navíc, vypili víc colových nápojů a podobně. Pokud navštěvujete fast-food jednou týdně, jde o jednoduché počty, ročně to dělá navíc 18 150 kalorií, tedy přibližně 2,5 kilogramů.

Rizikový faktor: Nachlazení - 20kg

Může vám to znít neuvěřitelně, ale v roce 2007 nechal udělat Food and Nutrition Research výzkum adenoviru-36, jednoho z padesáti lidských virů, které způsobují infekce horních dýchacích cest. Při něm se zjistilo, že lidé, kteří jím onemocněli, přibrali čtyřikrát víc než lidé, které tento virus minul. Vědci spekulují, že tento druh viru způsobuje růst tukových buněk a zodpovídá tak za váhový přírůstek až dvacet kilogramů. Ať už je domněnka vědců správná, či nikoli, za očkování proti chřipce nic nedáte.

Rizikový faktor: Léky - 25kg

Užívání léků na alergii, depresi, cukrovky, nebo antikoncepce může významně zvýšit vaší hmotnost. Podle studie zveřejněné v Pharmacist´s Letter například antidepresivum Nardil nebo Zyrtec užívaný alergiky zvyšuje chuť k jídlu. Odborníci vypočítali, že váhový přírůstek ovlivněný léky může činit až 25 kilogramů. Pokud máte podezření, že po lécích, které užíváte, přibíráte, konzultujte případný vedlejší efekt se svým lékařem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak a proč zhubnout břicho?
Dietní plán: 6 kilo za 30 dní
Dieta pro návštěvnice restaurací
Test: Jste posedlá svou váhou?