Menu
Úvod  › 

5 největších zabijáků vaší erekce

Váš penis se začal chovat nepředvídatelně a stávkuje mnohem častěji, než jste ochotni tolerovat? Na vině bude nejpíš jeden z následujících zabijáků erekce.

Dokud vaše výbava funguje tak, jak má, nenapadne vás, že by to někdy mohlo být jinak. Když potom poprvé selžete při okamžiku O, utěšíte se tím, že se šlo jen o náhodu. Jenže pak se fiasko opakuje znovu a najednou je nad slunce jasné, že nepůjde jen o ojedinělý problém. Jak je možné, že vám, doposud spolupracující, penis najednou začne vypovídat poslušnost? Představujeme vám největší likvidátory vaší erekce:

1. Alkohol

Jednou z nejpodceňovanějších příčin problémů s erekcí je alkohol. Muži jej často používají k tomu, aby se dostali do nálady, ale jen málokdo si uvědomuje, že následný ložnicový výkon už zdrojem dobré nálady rozhodně nebude. Podle výzkumu, provedeného na Mayo Clinic, má konzumace alkoholu negativní vliv nejen na schopnost dosažení erekce, ale i na její udržení. K tomu, aby váš penis fungoval tak, jak má, je nutné, aby do něj přitékalo dostatečné množství krve, ta potom zůstávala v topořících tělískách a neodtékala pryč. Právě to umožňuje dostatečnou erekci. Jenže alkohol vaše cévy rozšiřuje a zjednodušeně řečeno krev tak odtéká pryč a i když se vám tedy erekce podaří dosáhnout, nebude mít dlouhého trvání.

2. Nikotin

Kouření je dalším spolehlivým likvidátorem vašeho sexuálního života a "poděkovat" za něj můžete konkrétně nikotinu. Ten totiž krevní cévy zužuje, čímž se zmenšuje přítok krve do penisu. Studie dokonce prokázaly, že likvidační efekt nikotinu na vaši erekci je tak silný, že ho nedokáže překonat ani Viagra. Jiné výzkumy navíc dokázaly, že kouření má souvislost i s nízkým libidem. S nedostatečným krevním zásobením genitálií se potýká od sedmaosmdesáti do sedmadevadesáti procent kuřáků.

3. Užívané léky

Potýkáte se s nějakými zdravotními problémy, na které vám byly předepsány léky? Právě ty mohou být příčinou vašich problémů v posteli. Erektilní dysfunkce jsou častým a nepříjemným vedlejším důsledkem užívání léků proti bolesti, antidepresiv, léků na kardiovaskulární onemocnění a léků na snížení krevního tlaku. Pokud u sebe pozorujete tyto problémy, konzultujte je se svým lékařem a domluvte se buď na změně medikace, nebo na konkrétní léčbě erektilní dysfunkce.

4. Psychické a vztahové problémy

Nejste spokojeni se svou velikostí penisu? Potýkáte se s věčnými hádkami a neshodami ve vztahu? Máte nízké sebevědomí ohledně svých ložnicových výkonů? Potom je pravděpodobné, že vaše erekce bude jen vzdálenou vzpomínkou. Psychická nepohoda, stres, úzkost a frustrace jsou spolehlivým zabijákem i toho nejodolnějšího libida a erekce. Příčinou je vyplavování stresových hormonů, které mají na erekci velmi negativní vliv. Přestaňte se zabývat nepodstatnými malichernostmi a soustřeďte se na to, co je na vašem vztahu pozitivní a s čím jste spokojeni. Místo toho, abyste plýtvali energií zaobíráním se negativními záležitostmi, čerpejte sílu z těch pozitivních.

5. Únava

Ani si pořádně nepamatujete, kdy jste se naposledy vyspali? Řešíte jeden pracovní problém za druhým a únavou sotva stojíte na nohou? Pak se nedá očekávat, že byste v posteli podávali nezapomenutelné výkony. Únava a vyčerpání se projeví nejprve právě na vaší sexuální výkonnosti. Pokud jste totiž unaveni, váš mozek se snaží zajistit primárně regeneraci buněk a proto vysílá tělu signály, že je akutně potřeba vyspat se a odpočinout si, erotické stimuly a erekce jsou pro něj v daný okamžik podružné. Dokud mu tedy nedopřejete dostatečnou relaxaci, sex si rozhodně neužijete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Váš penis: Jak s vámi bude stárnout
Velikost penisu: Co je normální?
10 věcí, které nevíte o sexu
Problémy s erekcí: Kdy je čas navštívit lékaře
Největší mýty o mužské impotenci
5 tipů pro silnější erekci