Menu
Úvod  › 

Potraviny, které vám pomohou zhubnout břicho

Před plavkovou sezónou je nejvyšší čas zatočit se špeky na břiše. Tyto potraviny to zvládnou za vás. Využijte je.

Pokud jste dosud neúspěšně bojovala za ploché břicho, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje spousta potravin, které vám při odbourávání tuku pomohou. Tady jsou ty nejúčinější z nich:

Mandle

Vitamín E v mandlích snižuje cholesterol. Kromě toho jsou mandle vynikajícím zdrojem rostlinných proteinů a vlákniny. Dejte si denně dvě polévkové lžíce mandlí s nízkotučným jogurtem a máte vynikající snídani, která za vás celý den bude spalovat tuky.

Tmavá čokoláda

Kvalitní čokoláda, nebo přesněji, kakaový prášek obsahuje látky, které chrání proti srdečním onemocněním, mrtvici, rakovině a diabetu. Kromě toho podporuje spalování tuků. Místo klasického dezertu si dejte několik kostiček kvalitní tmavé čokolády.

Lněný olej

Olej z lněných semínek je nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin a pomáhá proti zánětům. Mimo to vám pomůže jako prevence proti srdečním onemocněním, rakovině, Alzheimerově chorobě a nakopne váš metabolismus.

Arašídové máslo

Porce arašídového másla obsahuje vitamín E (antioxidant), magnesium (podporuje stavbu kostí), draslík (prospěšný svalům) a vitamín B6 (podporuje imunitu).

Olivový olej

Olivový olej snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL), aniž by ovlivňoval hladinu toho dobrého (HDL). Větší službu vám prokáže extrapanenský olej lisovaný za studena.

Pistácie

Pistácie obsahují lutein a zeaxantin, které působí jako prevence před poškození očí v důsledku stárnutí. Příjemným bonusem je skutečnost, že vás zasytí a potlačí chuť na další mlsání.

Slunečnicová semínka

Slunečnicová semínka jsou plná vitamínu B a E, které pomáhají proti zánětům. Dvě polévkové lžíce semínek navíc spolehlivě zaženou váš hlad.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Získejte štíhlý pas!
Získejte ploché břicho
4 důvody, proč nemůžete zhubnout břicho