Menu
Úvod  › 

11 tipů pro dokonale ploché břicho

Už vás nebaví tahat s sebou neustále pneumatiku kolem pasu? Pořiďte si konečně dokonalé ploché břicho, o kterém snítu už od puberty!

1. Jezte! Když budete přeskakovat a vynechávat jídla, budete se cítit mnohem hladovější, tudíž budete jíst rychleji a tudíž toho sníte mnohem více.

2. Vsaďte na cereálie. Cereálie jsou bohaté na živiny a především na vlákninu, která vám pomůže udržet pocit sytosti mnohem déle.

3. Buďte aktivní. Nemusíte nutně každý den cvičit, ale rozhodně se pořiďte krokoměr, abyste měli jistotu, že denně uděláte minimálně deset tisíc kroků.

4. Ovoce a zelenina. Slyšíte to ze všech stran a je to tu zas. Nenajdete nic podobného, co by bylo tak napěchované vlákninou, antioxidanty, živinami a ještě mělo tak málo kalorií.

5. Vyhýbejte se zánětlivým potravinám. Zánětlivé procesy spouští ukládání podkožního tuku a je zdrojem mnoha chorob. Drasticky tak omezte množství karbohydrátů, nasycených tuků a polotovarů ve vašem jídelníčku.

6. Minimálně jeden zdravý tuk denně. Nenasycené tuky a omega-3 mastné kyseliny pomáhají tělu bojovat s tukem na břiše. Tyto tuky jsou klíčové pro udržování zdravé hmotnosti a prevenci nemocí.

7. Vypijte minimálně osm sklenic vody denně. Dostatečná hydratace je základní podmínkou dostatečného množství energi a navíc podporuje pocit sytosti, což vám dovolí zmenšit porce potravin a povzbudit metabolismus.

8. Myslete na to, co jíte. Pro to, abyste dokázali zvládat své chutě, je nutné, abyste se naučili jídlo nejen vychutnat a soustředili se na to, co jíte, ale také, abyste porozuměli signálům svého těla. Například naučili se odlišovat pocit hladu od obyčejné žízně.

9. Zelený čaj. Představuje mimořádně výkonného bojovníka proti tukům. Zelený čaj je plný antioxidantů, které navíc zafungují jako prevence řady onemocnění.

10. Pikantní a kořeněná jídla: Kajanský pepř nebo čili dokáží povzbudit metabolismus, pomohou vám spálit více kalorií a dosažení či udržení zdravé hmotnosti bude tak jednodušší.

11. Ryby. Ryby, drůbež, či tofu představují vynikající zdroj kvalitních bílkovin, které povzbuzují metabolismus a napomáhají pocitu nasycení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 důvodů, proč vás bolí břicho
Jak zhubnout břicho ve dvou týdnech
7 důvodů, proč u vás nefungují cviky na břicho
Zbavte se i posledního tuku na břiše
Cvičení, které vás konečně zbaví špeků na břiše