Menu
Úvod  ›   › 

Nejlepší tipy: Jak udělat dětem levné Vánoce

K tomu, aby si dítě vaše rodinné Vánoce pamatovalo až do konce života a rádo na ně vzpomínalo, nejsou potřeba statisíce. Inspirujte se vyzkoušenými tipy na levné Vánoce.!

Vánoce se staly symbolem konzumu a utrácení, ale to neznamená, že vám prohýřené tisíce zajistí rodinnou pohodu a naopak, že byste nemohli pro své děti vykouzlit nezapomenutelné vánoční svátky za pár korun. Inspirujte se tipy ostatních rodičů:

"Vánoční dekorace děláme s dětmi z toho, co najdeme v lese. Vypravíme se na podzim na žaludy, borové šišky, lískové ořechy a podobně. Před Vánoci pak koupíme stříbrný a zlatý sprej a uděláme si tvořivé odpoledne. Další odpoledne pak strávíme pečením cukroví, při kterém posloucháme koledy, zpíváme a povídáme se. Děti tyto přípravy milují a těší se na ně celý rok."

Jarka, 29 let

"Máme velmi širokou rodinu a kdybychom měli každému kupovat několik dárků, šetříme celý rok jen na Vánoce. Raději jsme se dohodli, že každý z nás koupí pro každého jen jeden dárek. Pak nakoupíme spoustu drobností jako ceny pro vítěze a celé svátky vymýšlíme nejrůznější hry a soutěže. Skvěle se pobavíme, zasmějeme a děti si takových Vánoc cení víc než přehršlí dárků."

Lucie, 25 let

"V naší rodině jsou velmi oblíbené různé dárkové certifikáty, které si vyrábíme navzájem. Pro malé děti se nám velmi osvědčily poukazy na rodinné výlety, návštěvy ZOO nebo cirkusu. Puberťákům potom dáváme poukaz na pět prodloužených pobytů venku, to znamená, že se mohou vrátit dvě hodiny po obvyklé večerce. Velký úspěch mají také poukazy na návštěvu mejdanu u kamaráda a možností přespání a podobně. Nikoho z nás to nic nestojí a úspěch je zaručen."

Šárka, 33 let

"Většinu svých vánočních dárků pořizuji na aukru a dalších internetových akcích, kde seženu za zlomek ceny nové i použité věci. Mám tři děti a kdybych měla každému z nich kupovat drahé dárky, nedoplatila bych se. Letos jsem například koupila dárky pro všechny za méně než tři tisíce korun."

Marie, 30 let

"Mám dvě děti ve školním věku a obě moc rády vaří. Před Vánoci trávíme téměř každé odpoledne výrobou jedlých dárků pro celou rodinu. Děláme vaječný likér, pečeme sušenky, vyrábíme paštiky, nakládáme zeleninu a podobně. Vzhledem k tomu, že děti už půl roku dopředu hledají recepty, co bychom mohli ještě komu vyrobit, soudím, že je to hodně baví."

Marta, 35 let

"Místo toho, abychom kupovali pro každého horu nesmyslů a maličkostí, dohodneme se v rámci celé rodiny na jednom velkém společném daru. Vloni jsme si koupili DVD přehrávač a několik filmů, letos to bude zase nový počítač. Máme z něj radost všichni, užijeme ho a utratíme mnohem méně peněz."

Eva, 28 let

"S kamarádkami jsme se dohodly na výměnném obchodu. Já umím háčkovat, tak jsem uháčkovala pro jejich děti několik čepiček a směnila je za výtvory kamarádek, které umí plést, šít, vytvářet hračky a podobně. Tak jsme spokojené všechny a máme spoustu dárků s minimálními náklady."

Martina, 30 let

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
40 tipů na nejlevnější dárky
Nejlepší recepty z vánočních trhů
Test: Kolik toho víte o Vánocích?
Originální vánoční dárky pro něho