Menu
Úvod  › 

Tabu: Proč ji přitahují vaši kamarádi?

S vašimi kamarády má velmi vřelý vztah, flirtuje s nimi a dost možná i přemýšlí o tom, jaký by s nimi byl sex. Máte se bát?

koketa a flirtuje minimálně s některými z nich? Buďte ujištěni, že to není váš dojem, ale cosi jako přírodní zákon, s nímž je potřeba počítat. Podle vědců je tomu tak proto, že vaše přítelkyně a vaši nejlepší přátelé mají spoustu společného. A to včetně vás...

Možnost srovnání

Buďte k sobě upřímní; nikdy jste nepomysleli na to, jaké by to bylo začít si s některou s jejích kamarádek? A stejným směrem se ubírají i její myšlenky. Stejně jako u vás to ani u ní nemá nic společného s nedostatkem lásky, ale prostě s příležitostí. Setkává se s vašimi přáteli často, zcela jistě mají i spoustu společných zájmů či témat k rozhovoru, takže zdání blízkosti a porozumění vzniká velmi snadno. Uvědomte si jen, kolik mužů absolvuje románek se svou sekretářkou. A to jen proto, že spolu tráví tolik času a kvůli tomu, že vaří tak dobré kafe. Pokud se s někým často vídáte, není obtížné vybudovat si s ním blízký vztah. Takže i když je vaše partnerka imunní vůči mužům, kteří ji osloví náhodou u baru, u vašich kamarádů může být situace radikálně jiná. Navíc je konverzace s nimi sociálně přijatelná a nikdo se nad ní nepohoršuje.

Navíc vstupuje do hry jakýsi tabu faktor, který je aktuální zejména v okamžiku, kdy váš vlastní vztah skřípe a do dokonalosti mu hodně chybí. Představa, že se pomiluje s někým, kdo je vám blízký, je top fantazií mnoha žen. Chtějí mít srovnání, jestli jste skutečně o tolik lepší, o kolik si myslí, a jaké by to bylo s mužem, se kterým se vídají každý pátek v hospodě.

Jednoduše se proto smiřte s tím, že většina žen fantazíruje o tom, že by se vyspala s kamarádem svého partnera. Samozřejmě vám to nikdy neřeknou, protože si o tom budou povídat se svými kamarádkami. Místo toho, jaký je sex s vámi budou u kávy probírat, jaké by to bylo s vaším nejlepším kamarádem. Ovšem pozor; to neznamená, že ve skutečnosti k něčemu skutečně dojde.

Preventivní opatření

To, zda k nevěře skutečně dojde, můžete do značné míry ovlivnit i vy sami. Především dodejte své partnerce pocit, že je pro vás něčím výjimečná a speciální. Nic neodradí potenciální nevěrnici od zamýšleného záměru tak spolehlivě, jako pocit, že je pro vás tou nejúžasnější věcí od vynálezu žárovky. Dejte jí poznat, jak je pro vás důležitá a jak vám na ní záleží. Pokud se budete každý den vracet z práce v noci a veškerý volný čas trávit jen se svým počítačem, můžete si na příchod pohromy spolehlivě vsadit.

Snažte se nebýt podezíraví. Jen proto, že si vaše přítelkyně a váš kamarád chatují, neznamená to, že si domlouvají tajné rande v hotelovém pokoji. Rozlišujte flirtování a přátelskou konverzaci a nebuďte paranoidní. Žárlivost pouze odkryje vaše slabiny a učiní vás zranitelnějšími. Snažte se jí důvěřovat.

Snažte se jeden druhého stále poznávat a někam se navzájem posunovat. Nechte si prostor na soukromé koníčky, které provozuje bez účasti toho druhého, a oceňujte se navzájem. Poznejte její kamarády a zajímejte se o to, co dělá a co cítí. Nebojte se jí vyjádřit podporu i uznání. Stagnace je nejkratší cestou do pekla, nebo k nevěře.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Monogamie versus nevěra: Proč podvádíme?
Prevence nevěry: Jak odolat pokušení?
Jak rozloučit po sexu jedné noci?
Caligulův efekt: Proč jsou mocní muži nevěrní?
K fraktuře penisu dochází nejčastěji při nevěře