Menu
Úvod  › 

K fraktuře penisu dochází nejčastěji při nevěře

Mimomanželské románky pro vás nemusí končit jen zlomeným srdcem, ale klidně i zlomeným penisem. Nová studie zjistila, že nevěra zvyšuje riziko zlomeniny penisu.

Mimomanželský sex, případně soulož za netradičních okolností, může zvyšovat riziko fraktury penisu, tvrdí studie provedená na University of Maryland Medical Center, kterou zveřejnil magazín Journal of Sexual Medicine. Zvýšené riziko je spojeno s nekonvenčními situacemi a místy, na kterých se mimomanželský sex odehrává. Muži, kteří se studie zúčastnili, a kteří frakturu penisu utrpěli, měli velmi často sex na netradičních místech a v krkolomných polohách. Velmi často ke zlomeninám penisu docházelo například na toaletách v kanceláři, kam se uchýlili kolegové, aby si užili mimomanželského sexu.

Při nevěře se sex velmi často odehrává ve spěchu, v nezvyklých polohách a ve strachu z odhalení. Všechny tyto faktory, podle autorů výzkumu, nahrávají tomu, že jsou muži méně opatrní a jejich penis se tak snáze dostane do nepřirozeného úhlu, ve kterém dochází k jeho zlomení.

Zlomený penis

Fraktura penisu, neboli zlomený penis, je zranění, které postihuje ztopořený penis. V penisu nejsou samozřejmě žádné kosti, takže fraktura není přesné pojmenování. Ve skutečnosti dochází k natržení tkáně penisu a topořivých tělísek. Fraktura penisu je vždy doprovázena masivním krvácením, otokem a ztrátou erekce. Netřeba zdůrazňovat, že bolest s ním spojená , je druhu, na který nikdy v životě nezapomenete. Doposud provedené studie a výzkumy zkoumaly mechanismus zranění a možnosti jeho léčby, ale tato nová studie je první, která mapuje okolnosti, za kterých ke zlomení penisu dochází. Vědci při ní zkoumali fraktury penisu, ke kterým došlo mezi roky 2004 a 2011.

K celé polovině zlomenin penisu došlo při mimomanželských aférách. Naprostá většina mužů, kteří frakturu penisu utrpěli, praktikovala sex na netradičních místech (nejčastěji v koupelně, autě, nebo ve výtahu). Jen v pouhých třech případech došlo k fraktuře penisu při sexu ve vlastní posteli s vlastní ženou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Zranění penisu: Co vás může potkat?
Porno praktiky, které doma nezkoušejte
Test: Jaké je vaše penis IQ?
Nejrozšířenější mýty o sexu
5 tipů pro silnější erekci