Menu
Úvod  ›   › 

Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Štíra

Jsou extrémně praktičtí, dokonale ovládají své emoce, ale když jim o něco jde, dokáží vzbudit spalující vášeň. Víte, jaké šperky se hodí nejvíc k lidem narozeným ve znamení Štíra?!

Slunce právě vstupuje do znamení Štíra a vy možná pátráte po dárku, kterým byste mohli potěšit své blízké, kteří se v tomto magickém znamení narodili. Největší úspěch budete mít s takovým dárkem, který vyjádří váš osobní vztah k obdarovanému, a bude vystihovat jeho osobnost. Šperky, které v sobě mají zasazený drahokam nebo polodrahokam, příslušící zcela konkrétnímu znamení zvěrokruhu, k takovým vysoce osobním dárkům bezesporu patří. Vyberte svým blízkým šperk, který je bude vystihovat, a podtrhovat jejich vlastnosti:

Šperky pro Štíry

Dominantním elementem Štíra je voda a lidem narozeným v tomto znamení je nejsympatičtější bílá a sytě červená až rudá. Právě kvůli tomu se jim budou velmi příjemně nosit šperky s červeným a krvavým jaspisem . Tomuto kameni se navíc přisuzuje schopnost příznivě ovlivňovat krevní oběh, což Štíři, kteří mají často problémy s vysokým krevním tlakem, mimořádně ocení. Lidé narození ve znamení Štíra si zcela jistě oblíbí i šperky se zasazenými rubíny, které jsou pro tyto osobnosti také výjimečně vhodné. Podle tradice by se prsteny a náramky s rubíny měly nosit na levé straně těla, respektive na levé ruce, protože údajně podporují činnost srdce.

Velmi populární jsou pro znamení Štíra šperky se zasazeným topazem. Nejčastěji se vyskytuje v čiré nebo světle modré barvě a odnepaměti je považován za symbol přátelství a věrnosti. Vodní podstatě Štírů také velmi vyhovují šperky z korálu. Korálové šperky v sobě slučují nejen vodu a červenou barvu, která je Štírům vlastní, ale zároveň opět podporují krevní oběh, s nímž mívají Štíři často problémy. Kromě toho šperky z korálu podporují plodnost u žen a působí i jako prevence proti úrazům. Pokud by vám tato pozitiva stále nestačila, měli byste vědět, že korálové šperky pomáhají i v obtížných životních situacích a usnadňují řešení problémů. Příznivě na oběhový systém působí i šperky s červeným turmalínem a Štíři ocení i doplňky s ametystem. Vynikající výběr šperků podle horoskopu najdete například v internetovém klenotnictví SperkyProZeny.cz na stránce kameny podle znamení.

Charakteristika znamení Štíra

Znamení Štíra je považováno za jedno z nejmagičtějších z celého zvěrokruhu. Lidé narození v jeho znamení mají obvykle zvláštní jiskru, která je činí pro druhé pohlaví mimořádně atraktivními společníky. Síla jejich přitažlivosti spočívá především v hlubokém a vášnivém pohledu, protože s očima umí Štíři skutečně čarovat. Na druhou stranu jsou Štíři velmi prakticky založenými lidmi, které si nezískáte planými komplimenty, protože dokáží falešné chování velmi dobře prohlédnout. Kdyby se vyučovalo umění sebe kontroly, Štíři by mohli aspirovat na profesory, protože jejich ovládání a ukrývání emocí je na skutečně mistrné úrovni. Právě proto se dobře uplatňují na vedoucích pozicích v zaměstnání, na nichž s přehledem zvládají i problematické a konfliktní situace, v nichž dokáží zůstat neutrální a nad věcí.

To však neznamená, že by byli bez vášně a chladní. Ten, komu Štír dovolí, aby se k němu přiblížil, ví, že jeho srdce je plné citů a potřebuje k sobě spřízněnou duši. Ve vztahu s tímto znamením se nebudete ani na minutu nudit, protože Štíři jsou značně nevyzpytatelní a i po letech vás dokáží znovu překvapit. Na druhou stranu však sami překvapení nijak zvlášť nevyhledávají a mají raději své pevné jistoty. Ve vztahu se Štírem však mohou nastat problémy zejména kvůli jejich přílišné žárlivosti.

Štíři a láska

Pokud se dají Štíři dohromady se Skopcem, vznikne poněkud výbušné, avšak funkční, partnerství, které může mít dlouhodobou perspektivu. Problematičtější je spojení Štíra s Býkem, při kterém bude zapotřebí větší množství tolerance. Příliš si však Štír nebude rozumět s Blížencem, protože jejich komunikační styly jsou zcela odlišné. O to lepší bude vztah Štíra s Rakem, protože tyto vodní znamení si navzájem dokáží vyhovět. Absolutní nesoulad a boj o moc bude velmi pravděpodobně doprovázet vztah Štíra se Lvem a velké úsilí bude také vyžadovat udržení funkčního vztahu Štíra s Pannou i Váhami. Mimořádně dobře si budou Štíři rozumět s dalšími Štíry, Střelci, či Kozorohy. Spíše konfliktní vztah mohou očekávat Štíři s Vodnářem, ale ideálně se budou doplňovat s Rybami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejnovější hit: Šperky podle znamení zvěrokruhu
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Raka
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Lva
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Panny
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Vah