Menu
Úvod  › 

Největší mýty o pokožce v zimě

Pokožku v zimě vysouší puštěné ústřední topení. V zimě není potřeba mýt si obličej a nejlepší službu své pokožce prokážete dlouhou horkou koupelí. V zimním období vyžaduje vaše pokožka speciální péči. Znáte její pravidla, nebo jste zůstali pod vlivem mýtů?

Vítr. Nedostatečná hydratace. Vysoušející topení. Mráz. Prudké přechody ze zimy do horka. To všechno jsou faktory, které vaši pokožku neúměrně namáhají, vysoušejí a ničí. Pokud chcete zimu přežít s dokonalou pokožkou, nepodlehněte obvyklým mýtům a polopravdám:

Mýtus: Pokožka je vysušená kvůli ústřednímu topení.

I když se většina lidí domnívá, že jejich pokožka je v zimním období vysušená především kvůli tomu, že v místnostech je naplno puštěné ústřední topení, ve skutečnosti má právě tato skutečnost na vysoušení pokožky jen minimální vliv. Mnohem větší vinu na vysušení pokožky v zimním období nese studený vítr, který způsobuje její podráždění a zarudnutí. Navíc dochází k horší cirkulaci krve a lidé mají tendenci v zimním období mnohem méně pít a používat méně hydratačních přípravků, což vysoušení pokožky ještě zhoršuje. Měli byste se proto soustředit na svůj pitný režim i přesto, že v zimě je pocit vaší žízně menší. Stejně tak nezanedbávejte ani její hydrataci za pomoci kvalitních kosmetických prostředků.

Mýtus: V zimě není potřeba mýt si obličej, protože se člověk nepotí.

Velmi častým zimním omylem v péči o pokožku je přesvědčení, že v zimě není potřeba pokožku obličeje, nijak zvlášť omývat, protože se při nízkých teplotách stejně nepotí. Jenže i v průběhu mrazivého dne je pokožka obličeje vystavená nečistotám a produkuje maz, čímž dochází k ucpávání pórů a tvorbě pupínků. Pokud si neumyjete obličej a poté si lehnete na polštář, pouze si špínu na obličeje ještě víc rozmažete, v teplém a vlhkém prostředí navíc bakterie najdou ideální prostředí pro množení.

Mýtus: V zimě je každá pokožka napjatá.

Domníváte se, že je vaše pokožka na obličeji napjatá proto, že je venku zima? Ve skutečnosti je to proto, že je méně hydratovaná (ať už kvůli mrazivému větru, který pokožku zbavuje přirozené hydratace, nebo kvůli tomu, že v zimě zanedbáváte pitný režim. Pokud máte v zimním období pocit, jako by vaše kůže na obličeji byla o číslo menší, existuje jednoduchá pomoc: potřebujete svou pokožku mnohem více hydratovat.

Mýtus: V zimě byste si měli dopřávat dlouhou koupel.

Jen máloco je v zimě tak příjemné, jako když se můžete po mrazivém dnu ponořit do horké vany, nebo si dopřát horkou sprchu. Možná máte také pocit, že horkou vanou v zimě prokazujete své pokožce neocenitelnou službu, ale opak je pravdou. Koupel v horké vaně pokožku vysušuje, proto byste měli celkovou dobu koupání v zimě omezit a nedopřávat si koupel v příliš horké, ale spíše jen teplé vodě. Nezapomínejte také po koupání použít dostatečně kvalitní zvlhčující kosmetiku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 přírodní prostředky proti vráskám
Chcete zatočit s celulitidou: Co funguje a co ne?
Vymačkáváte si pupínky? Koledujete si o jizvy!
Naučte se holit: Jak předejít pupínkům
30 nadčasových tipů pro vaši krásu