Menu
Úvod  ›   › 

Nejnovější hit: Šperky podle znamení zvěrokruhu

Chlubí se jimi celebrity, vsazují se do svatebních prstenů, kupují se jako ryze osobní šperky. Objevte pro sebe trend šperků s drahokamy podle vašeho znamení zvěrokruhu.

Hned na začátku odpovězte na jednoduchou otázku: Podle čeho si vybíráte šperky? Podle barvy, která se vám hodí k oblečení, podle ceny, nebo intuitivně podle sympatičnosti? Chyba. Nejnovějším hitem jsou totiž šperky podle znamení zvěrokruhu. Každé znamení je totiž svázané s několika drahými kameny, které umocňují jeho kladné vlastnosti a chrání před negativní energií. Tím, že si koupíte designový šperk tak zároveň získáte i jakýsi osobní talisman, který maximalizuje váš potenciál.

Správný drahokam jako záruka štěstí

Drahé kameny hrály v astrologii významnou roli odnepaměti. Toho, že v sobě drahokamy mají specifickou energii, která je svázána s konkrétní planetou už si všimli i staří Babyloňané (kteří mimochodem sestavili zvěrokruh v jeho dnešní podobě). Ti je používali k tomu, aby se uchránili před jejím negativním vlivem. Po celá další staletí lidé věřili, že jim šperk se správným drahokamem zajistí štěstí, spokojenost, lásku a uchrání je před problémy a starostmi. V současné době se šperky se zasazenými kameny, vybírané podle konkrétního znamení zvěrokruhu, zase vrací na scénu a staly se obrovským hitem.

Kupují se jako originální dárky. Pořizují si je lidé, kteří chtějí, aby o nich šperk něco vyjadřoval a měli k němu vztah. Drahokamy příslušící ke konkrétním znamením se zasazují i do svatebních prstenů, jako záruka šťastného a spokojeného manželství. Může vám ale drahý kámen, příslušící vašemu znamení zvěrokruhu, skutečně zajistit lepší život a štěstí?

V současné době byste jen těžko hledali člověka, který neví, v jakém znamení zvěrokruhu se narodil a alespoň občas si nepřečetl svůj horoskop. A ze stejného principu vychází i šperky, které si vyberete podle toho, kdy jste se narodili. Každé období roku je pod vlivem jiné planety a každá planeta k sobě váže určité drahé kameny. Například topaz je spojený s Měsícem, zatímco modrý safír zase se Saturnem. Už naši předkové věřili, že každý drahokam vyzařuje určitou energii, která může člověku pomoci využít jeho potenciál na maximum a zároveň ho ochránit před negativními vlivy.

Vyberte si ten svůj

Jistě, můžete si vybrat drahokam pouze podle vzhledu, nebo sympatické barvy, ale atrologové upozorňují na to, že ne každý drahý kámen se k vaší osobnosti hodí a nevhodně vybraný drahokam vám může způsobovat mnohé potíže a problémy. Je tomu tak údajně proto, že drahé kameny v sobě snoubí všechny tři základní elementy, tedy oheň, vodu a vzduch, ty se zároveň odráží i v našem těle. Oheň je zastoupen naší tělesnou teplotou, voda představuje tekutiny v lidském těle a vzduch je zastoupen dýcháním. Na rozdíl od ostatních šperků, jako je například bižuterie, mají však drahokamy fascinující minulost a jde o jedny z nejstarších prvků, které jsou na Zemi zastoupeny. Astrologové tudíž věří, že je v nich přítomná duše a velká energie. V sílu drahokamů věří i východní filozofie a například v Indii nebo Číně se dokonce využívají k léčebným účelům.

Nevěříte na energii, horoskopy, ani magii drahokamů? Ani potom se nemusíte šperku s drahokamem podle zvěrokruhu zříkat. Můžete ho vnímat jako designovou záležitost, která se vymyká stádní nabídce, a se kterou vás pojí velmi osobní pouto.

Velký výběr šperků s drahokamy podle konkrétního znamení zvěrokruhu najdete například v internetovém obchodu Šperky pro ženy . Záleží jen na vás, jaký design a v jakém cenovém rozpětí si pro sebe, nebo pro své blízké vyberete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Raka
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Lva
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Panny
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Vah
Šperky podle zvěrokruhu: Znamení Štíra