Menu
Úvod  › 

Proč jsou muži nevěrní: Podvede i vás?

Máte pocit, že vám to spolu klape a váš drahý nemá důvod hledat povyražení nikde jinde? Potom vás nejspíš překvapí nejčastější důvody mužské nevěry.

Sexuální nespokojenost

Můžete se donekonečna utěšovat tím, že váš vztah stojí na mnohem hlubších základech, než je povrchní sex, nicméně skutečnost je taková, že sexuální nespokojenost je jedním z nejčastějších důvodů, proč se muži uchylují k nevěře. Výzkumy dokonce ukázaly, že nespokojenost v sexu je nejčastějším motivem mužů, kteří hledají mimomanželský poměr na internetu. Neutěšujte se ani tím, že spolu spíte relativně často, protože častou příčinou mužské nespokojenosti v sexuální oblasti je i erotický stereotyp a rutina.

Pocit nedostatečného zájmu

Pocit, že pro vás není dostatečně žádoucí a že o něj nestojíte, stojí v hitparádě příčin nevěry také na horních příčkách. Jestliže už se spolu bavíte jen o tom, jaké složenky je potřeba zaplatit, nebo které domácí práce ještě vykonat, koledujete si o tom, aby si vedle vás našel ještě milenku. Výzkumy ukazují, že nevěrní muži se často cítí ze strany své partnerky nemilovaní a nedostatečně ocenění.

Absence jiskření

Skutečnost, že vás partner podvede, nemusí nutně znamenat, že vás nemiluje. Naopak průzkumy ukazují, že většina nevěrníků má své partnerky skutečně ráda a dokonce je do nich i zamilovaná, ale jejich vztahu chybí jiskra, kterou právě hledají u svých milenek. Čím více vášně se vám podaří ve vašem vztahu udržet, tím větší naději máte, že se vám podaří udržet i muže.

Syndrom jedné noci

Velmi častou formou nevěry je, podle psychologů, úlet na jednu noc, kterým muži zahánějí nudu, uspokojují zvědavost, nebo podlehnou momentálnímu pokušení. Muži mají často pocit, že pokud se jedná pouze o záležitost jedné noci, propůjčuje jim to v podstatě jinou identitu a jakoby se jich to netýká. Kromě toho je vášnivý románek na jednu noc častou součástí mužských sexuálních fantazií. I když jsou ve skutečnosti nevěrníci často zklamáni z toho, že jejich románek na jednu noc neprobíhal tak, jak si představovali, jde o velmi častou příčinu krachu partnerského vztahu.

Útěk

Žádný vztah na světě není neustále idylický a prochází negativními i pozitivními obdobími. Vztah postavený na silných základech, který tvoří zralé osobnosti, by měl i tato méně šťastná období bez větších problémů přežít. Bohužel velmi obvyklou příčinou mužské nevěry je právě útěk z nepříjemné partnerské reality. Neznamená to, že váš vztah musí být dlouhodobě nefunkční, jen možná momentálně řešíte více problémů, nebo se více hádáte a váš partner zkrátka hledá klidné útočiště v náruči milenky.

Příležitost

Psychologové tvrdí, že rozdíl mezi nevěrnými a monogamními muži je pouze v tom, že ti druzí dokáží odolávat možným příležitostem a pokušení. Tato zpráva však není nijak pozitivní pro ženy, které se utěšují tím, že mají idylický vztah a tudíž se nevěry nemusí obávat. Můžete být naprosto ideální ženou, nicméně jedním z nejčastějších důvodů nevěry je právě využitá příležitost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
K fraktuře penisu dochází nejčastěji při nevěře
20 signálů, že je vám nevěrný
Pravidla románku na jednu noc
Ženy podvádí stejně často jako muži
5 signálů, že kromě vás chodí ještě s jinou