Menu
Úvod  › 

5 mýtů o ženském těle

Žena nemůže otěhotnět během menstruace. Antibiotika snižují účinnost antikoncepce. Lékař je schopný říci, zda žena je nebo není panna. Seznamte se s mýty, které o ženském těle stále panují.

1. Žena nemůže otěhotnět během menstruace

Jeden z velmi tvrdošíjných mýtů, který se rozhodně nezakládá na pravdě. Odborníci upozorňují na to, že ohledně početí nemůže člověk nikdy říci "nikdy." Ve vašem těle může spermie čekat na oplodnění vajíčka klidně i týden. Ovulace se může objevit záhy po skončení, nebo dokonce ještě v průběhu, menstruace a může dojít k oplodnění. To je také důvod, proč se při plánování těhotenství nedá spolehnout na výpočet plodných a neplodných dnů, uvádí magazín Live Science.

2. Menopauza sníží chuť na sex

Vliv menopauzy na sexuální život, respektive touhu po sexu, je čistě individuální záležitost. Například výzkum, který v roce 1994 provedl americký sexuolog Edward Laumann, zjistil, že téměř polovina padesátiletých žen si užívá sexu několikrát do měsíce. Chuť na sex spíše mohou dočasně ovlivňovat návaly horka, změny nálady a další nepříjemné projevy, které se k menopauze váží.

3. Antibiotika snižují účinnost antikoncepce

I když tomu řada lékařů ještě stále věří, u moderní antikoncepce nic podobného nehrozí. Hormonální antikoncepce selhává přibližně v jednom procentu případů a užívání antibiotik s tím nemá nic společného. Jedinou známou výjimkou je antibiotikum předepisované pacientům s tuberkulózou.

4. Muži a ženy potřebují spát stejně

Neustále převracení se v posteli, natřásání polštářů a shrnování prostěradla souvisí s psychickou nepohodou a vede k zvýšenému riziku onemocnění, ukázala to studie z roku 2008 provedena na Duke University. Další studie, které se zúčastnilo víc než šest tisíc respondentů, a proběhla na University of Warwick v roce 2007, zjistila, že ženy, které spaly pět a méně hodin měly dvakrát větší pravděpodobnost, že budou trpět hypertenzí, než ženy, které spaly sedm a více hodin. U mužů se však žádná taková souvislost neprokázala.

5. Lékař dokáže říci, zda je žena panna

I přes obecně rozšířený názor, není žádný lékař schopný říci, zda je žena sexuální aktivní a přišla o panenství při sexu. Některé ženy se mohou narodit zcela bez panenské blánu, u jiných je tak pružná, nebo je v ní tak velký otvor (a otvor je v každé panenské bláně, odchází jím například menstruační krev), že ani při sexu nedojde k jejímu protržení. Naopak k protržení blány může dojít i při manipulaci s tampónem, cvičení, nebo masturbaci, takže ani chybějící panenská blána nevypovídá nic o tom, zda žena měla nebo neměla pohlavní styk.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
13 věcí, které byste měla vědět o jeho těle
10 věcí, které můžete v sexu změnit
5 překvapivých způsobů, jak ovlivní jóga vaše zdraví
Ženský orgasmus: Prospěje vašemu tělu i zdraví