Menu
Úvod  › 

Nový výzkum: Vaše přítelkyně je skutečně příšerná

Netvařte se překvapeně a netvrďte, že jste to netušili. To, co jsme vám už dlouho naznačovali, je teď úředně potvrzené. Vědci dokázali, že vaše přítelkyně je velmi pravděpodobně rasistka a vůbec má spoustu dalších nepěkných vlastností.

Určitě si myslíte, že tomu tak není a že vaše přítelkyně není žádná fanatická extremistka. Jistě, že není, alespoň ne celou dobu. Její netoleranci a další negativní vlastnosti můžete například snadno přehlédnout při sexu. Jinak se ale smiřte s tím, že vaše přítelkyně rozhodně není tak idylická a skvělá, jak jste si možná doposud naivně mysleli. Alespoň to tvrdí akademičtí pracovníci:

Tak například studie provedená na Michigan State University a zveřejněná v magazínu Psychological Science, zjistila, že i když mají ženy ovulaci (a tudíž jsou nejochotnější k sexu), nezapomínají stále na své předsudky. Jsou totiž svolné k sexu pouze s muži ze stejné rasy a podobné sociální skupiny, jako jsou ony samy. Při ovulaci je proto vaše přítelkyně celá nažhavená na sex s vámi (ale také klidně i s vaším nejlepším kamarádem), ale právě v tomto období je mnohem podezíravější a negativně naladěná na muže jiné rasy a jiného společenského postavení.

Naštěstí vědci tvrdí, že za toto chování nemůže a v podstatě si ho není ani vědoma. Chová se pouze přirozeně tak, jak jí to velí její DNA. Evoluce jí údajně tímto chováním vybavila, coby obranným mechanismem. V období ovulace je totiž její plodnost na vrcholu a existuje značná pravděpodobnost, že by při případném sexu otěhotněla. Snaží se proto podvědomě vyhnout mužům, u kterých není příliš pravděpodobné, že by s ní chtěli vychovávat hejno dětí v hezkém domečku na předměstí. Na druhou stranu má toto chování i výhody; například se nemusíte v období její ovulace obávat, že se spustí například s popelářem, nebo se svalnatým černochem.

Kromě toho, že má vaše partnerka vědecky potvrzené rasistické sklony, je navíc ještě i homofobní. Kanadští vědci z univerzity v Torontu ukázali ovulujícím ženám osmdesát fotografií mužů. Polovina z nich byli homosexuálové a polovina měla heterosexuální orientaci. Všichni muži na fotografiích byli podobně atraktivní a měli podobně neutrální výraz. Ovulující ženy v osmdesáti procentech spolehlivě uhádly, kteří fotografovaní muži mají homosexuální orientaci. Pokud ženy právě neměly ovulaci, identifikovaly homosexuály jen v polovině případů.

Homosexuální muže hodnotily ženy při ovulaci mnohem hůř a projevovaly k nim negativní pocity. Vědci opět předpokládají, že tato averze k homosexuálům je podmíněna evolučně. Že totiž ženy disponují jakýmsi šestým smyslem, který jim pomůže odhalit homosexuály, a tedy muže, se kterými jen velmi těžko zplodí tucet dětí.

Takže je to pravda. Vaše přítelkyně je skutečně homofobní rasistka. Na druhou stranu, je krásná, že? Kromě toho je sexy, chytrá a možná vás i miluje. A hlavně, vy také nejste dokonalí, takže byste jí ty první dvě charakteristiky měli odpustit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co chtějí ženy? Zlé kluky, kteří hezky voní
6 signálů, že se jí líbíte
Největší lži, které říkají ženy mužům
Hry, které ženy hrají s muži