Menu
Úvod  › 

5 nejdrsnějších vězení světa

Krysy, špína, bití, pohřbívání zaživa či zahnívající končetiny. Pokud se dostanete do některého z těchto vězení, budete se těšit do pekla.

Fortaleza de San Carlos de la Cabaña

Místo: Havana, Kuba

Počet vězňů: 75 000

Brutální vězení pod taktovkou Fidela Castra je jedno z nejnelidštějších na světě. Jsou zde vězněni především odpůrci Castrova režimu. Mohou vás sem uvrhnout bez jakéhokoli varování a odsoudit bez řádného soudu. Vězni tu ztrácejí jakákoli lidská práva a pohlíží se na ně podobně jako na zvířata. Je pro ně velmi obtížné, ne-li nemožné, dosáhnout soudního procesu, a i když se soud koná, často je jeho verdikt známý už předem. Vězni často podstupují tělesné tresty a jsou drženi v celách tak malých, že si mohou sotva sednout, ale na ležení už nemají dost místa. Při pokusu o útěk jim strážci míří rovnou na hlavu.

Drapchi

Místo: Lhasa, Tibet

Počet vězňů: 600

Vězni mohou být zabiti i z tak malicherného důvodu, jako je neuctivý pohled na dozorce. Jakákoli vzpoura nebo protest jsou tvrdě potlačovány a za projevení nesouhlasu může být vězeň brutálně zbit, nebo rovnou zastřelen. Pokud rebel bití přežije, může mu být prodloužen trest na libovolně dlouhou dobu a klesá na nejnižší pozici. Mučení a další brutality jsou na denním pořádku a četné prameny uvádí, že někteří vězni například po podstoupené tortuře ztratili schopnost mluvit.

Tadmor

Místo: Palmyra, Sýrie

Počet vězňů: 4 500

Mučení, věšení, bití, či setnutí sekerou jsou denním programem tohoto děsivého místa. V roce 1980 se tu odehrál nejhorší masakr v historii vězeňství, kdy strážci postříleli pět set vězňů. Dozorci tady mají neomezenou moc a plně rozhodují nad životem a smrtí. Mezi nejhorší tresty a vyhlášenou "specialitu" tohoto syrského vězení patří bití vězně tak dlouho, dokud neztratí vědomí. Pak ho dozorci zahrabou do země a zaživa ho pohřbí, aby (pokud ještě náhodou k vědomí přijde) umíral pomalu a bolestivě.

Gitarama

Místo: Kigali Rwanda

Počet vězňů: 6000

Gitarama je jedním z nejpřeplněnějších vězení světa, kde je v budovách, původně projektovaných pro 500 lidí, natěsnáno přes šest tisíc osob. Vězni nemají jinou možnost, než celé noci a dny stát a mnozí z nich vinou nedostatečné hygieny trpí infekcemi nohou. Podlaha jejich cel je neustále vlhká a pokrytá krysími výkaly. Většina uvězněných zemře na gangrénu, která se šíří od chodidel nahoru po nohou, až noha zčerná, zachvátí jí sněť, která napadne celý organismus. Pokud se někomu podaří vězení opustit, často je to za cenu amputace nohou. Pozorovatelé tvrdí, že od vězení se šíří nepředstavitelný zápach, který je cítit na kilometr daleko. Každý osmý vězeň tady zemře.

Kwan-li-so No.22 Haengyong (Kemp 22)

Místo: Hoeryong, Severní Korea

Počet vězňů: Neznámý

Kemp 22 je místo, kam korejský režim odklízí své odpůrce. V tomto žaláři jsou umístěni muži, ženy i děti. Pánem nad jejich životem i smrtí je Severní Korea, která je sama obrovským vězením, kde si nikdo nemůže být jistý životem. Dozorci denně opakují vězňům, že jsou podřadnými lidmi a mohou si s nimi dělat, co se jim zlíbí. Na všech vězních, včetně novorozenců, mohou být prováděny nelidské experimenty. Rodící ženy nemají dovoleno křičet a dozorci je mohou bít i během porodu. Některé děti jsou ihned po porodu odebrány a zabity. Ty, co přežijí, musí tvrdě pracovat, aby vykoupily "vinu" své matky. Každý rok zahyne v tomto vězení jeden až dva tisíce vězňů, z čehož většinu tvoří děti. Většina z nich umírá v důsledku bití, hladu a tělesných trestů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 lidí s nejbizarnějšími chorobami
Největší průšvihy plastických chirurgů
Test: Největší vrazi v dějinách
10 nejneužitečnějších částí vašeho těla