Menu
Úvod  › 

Nástup do školy podle zvěrokruhu

Některé děti nemají s nástupem do školy nejmenší problém, zatímco jiné jej nesou velmi těžce. Podle příznivců horoskopů na to má vliv i znamení zvěrokruhu, ve kterém se dítě narodilo. Víte, jak ponese nástup do školy právě vaše dítě a jak mu to ulehčit?

Beran

Ačkoli berani milují nové začátky, začátek školy pro ně znamená konec letní pohody. Pomozte svému potomkovi s přechodem tím, že mu ukážete školu jako novou příležitost. Vyličte mu jí v nejlepších barvách a snažte se pro něj najít motivaci.

Býk

Býci nemají rádi změnu, odmítají zkoušet nové věci, proto se začátku školního roku budou vzpouzet ze všech sil. Povzbuďte je a snažte se jim co nejvíc usnadnit vklouznutí do nové rutiny. Pokud je to možné, seznamte dítě ještě před nástupem do školy s některými jeho budoucími spolužáky. Čím známější pro něj bude prostředí, do kterého nastupuje, tím lehčí pro něj přechod bude.

Blíženci

Dítě ve znamení blíženců bude nadšené z představy setkávání se s novými lidmi a objevováním nových informací. Nalákejte ho už před začátkem nového školního roku novými zajímavými knihami, které uspokojí jeho zvědavou mysl.

Rak

Raci by nejraději zůstali doma, než šli do neznámého prostředí, mezi nové spolužáky a učitele. Dejte dítěti s sebou jeho oblíbené jídlo, dovolte mu i malý talisman, který mu bude připomínat domov. Pro raky jsou připomínky domova extrémně důležité.

Lev

Lvi vnímají nový školní rok jako další příležitost k tomu, aby se stali hvězdami, ale zpočátku mohou projevovat trochu úzkosti. Povzbuďte je tím, že vyzdvihnete jejich přednosti a talent.

Panna

Panny mají tendenci dělat si zbytečné starosti a strachovat se bez příčiny. Pomozte svému dítěti tím, že ho naučíte relaxovat. Můžete mu například doporučit, aby při stresu začalo zhluboka dýchat. Společně se na školu připravujte, chvalte ho a za každý úspěch a snahu jej hodně chvalte.

Váhy

Váhy se chtějí především zavděčit, proto mohou skrývat svou vlastní úzkost, aby vám nepřidělávaly starost. Zeptejte se dítěte ve znamení vah, jak se cítí, připomeňte mu jeho kamarády, se kterými se uvidí po prázdninách. Váhy milují společenské události, takže na kamarády ho nejspíš utáhnete.

Štír

Štíři si nechávají své pocity pro sebe, ale můžete jim pomoci vyjádřit je prostřednictvím kreativity. Nechte průchod jejich uměleckým sklonům a nechte je například namalovat, jak se těší na školu, co na ní mají rádi a podobně. Potom si nad jejich výtvorem promluvte.

Střelec

Střelec je ohnivé znamení, které miluje učení se novým věcem. Děti v tomto znamení jsou nadšené ze všeho, těší se na své spolužáky i nové prožitky a nový začátek školního roku vnímají jako veliké dobrodružství.

Kozoroh

Kozorozi jsou vyhlášení svou posedlostí po organizaci a jejich příprava na školu se může v tomto světle jevit až přehnaně. Potřebují spíše rozptýlit, aby školu nebrali příliš vážně a neupínali se pouze na své povinnosti.

Vodnář

Vodnářům trvá vždy delší dobu, než si zvyknou na nová pravidla a přizpůsobí se školnímu rytmu. Pomůže jim ale, pokud si s nimi otevřeně promluvíte a povzbudíte je.

Ryby

Zasněné ryby mohou bojovat s návratem do "reálného" školního světa a řádu. Pomozte jim adaptovat se na nový režim a nechte jim po škole dostatek volného času. Potřebují jej, aby si všechny nové prožitky srovnaly v hlavě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Neklidné dítě: První pomoc pro rodiče
Jak vybrat správnou školku