Menu
Úvod  › 

Nový trend v hubnutí: Nutriční typologie

Už stokrát jste se vydala na honbu za ideální postavou a výsledek je stále v nedohlednu? Vyzkoušejte nutriční typologii. Je ušitá na míru a s její pomocí zhubnout pět i pětadvacet kilo.

Léto je u konce a vám se opět nepodařilo docílit své vysněné postavy. Přitom jste se o prázdninách několikrát pokoušela zhubnout do plavek, ale vaši snahu vždy zhatilo grilování, dovolená all inclusive, návštěvy u babiček a podobná lákadla. Nakonec jste podlehla a v důsledku toho stále řešíte břicho "přetékající" přes pásek kalhot a mnohem širší pozadí, než byste chtěla. Než se pustíte do další šílené diety, jejíž důsledkem bude jen nastartování jojo efektu, vyzkoušejte nutriční typologii, která je nejnovějším hubnoucím hitem.

Zjistěte svůj metabolický typ

Nečekejte žádnou rádoby zázračnou dietu, při které budete jíst čtyři hrášky denně, ani koktejl, který slibuje, že bez námahy zhubnete o dvacet kilogramů. Princip nutriční typologie je mnohem složitější, ale také účinnější. V podstatě jde o určení vašeho metabolického typu, na jehož základě vám odborníci sestaví ideální dietní plán. V úvodní konzultaci podstoupíte řadu testů, při kterých se zjišťuje aktuální hmotnost, BMI, množství tuku, svalové hmoty, útrobního tuku a další údaje, které jsou pro stanovení metabolického typu. To jsou hlavní pilíře následného dietního plánu. Speciálně vám na míru potom odborníci "ušijí" stravovací plán, obsahující potraviny, které právě vám pomohou rychleji spalovat tuky, a upozorní vás naopak na potraviny, které vašemu dietnímu typu neprospívají.

Program nutriční typologie, jehož hlavním garantem je uznávaný odborník RNDr. Petr Fořt CSc, vychází ze skutečnosti, že při hubnutí je potřeba zohlednit genetickou odlišnost každého z nás. Laicky řečeno; dieta, kterou zhubla vaše kamarádka, nemusí ve vašem případě vůbec fungovat a naopak vám může uškodit, protože váš metabolický typ je zcela odlišný. Každý člověk má jiné dispozice a jeho tělo zpracovává potravu odlišně, což může být právě tím důvodem, proč se vám nedaří hubnout, ačkoli dodržujete obecně známá doporučení.

"Nutriční typologii jsem objevila před dvěma měsíci a zatím jsem nadšená. Nejenže jsem zhubla, ale nakoplo mě to a cítím se po dlouhé době zase dobře," píše v jedné z internetových diskusí uživatelka s přezdívkou ZdenkaS.

"Vyzkoušela jsem nutriční typologii na pobočce Světa zdraví v Praze. Výživový poradce Tomáš Šteiner mi sestavil individuální jídelníček, s jehož pomocí jsem zhubla sedmadvacet kilogramů a v pase ztratila devět centimetrů. Navíc jsem se přestala cítit neustále unavená," uvádí zase Katka.

Veskrze se lidé, kteří tuto metodu vyzkoušeli, shodují na tom, že v nutriční typologii nejde o hladovění nebo výrazné omezování v jídle. Jde o kompletní přestavění jídelníčku tak, aby vyhovoval potřebám vašeho těla a uživatelé v diskusích uvádějí, že tato změna pro ně nebyla nijak obtížná nebo nepříjemná, protože záhy zjistili, že se s novým jídelníčkem cítí mnohem lépe a získali tak od začátku skvělou motivaci.

Více informací o nutriční typologii zjistíte například na stránkách www.fitdieta.cz.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
O hubnutí rozhoduje i to, kdy jíte
Potřebujete skutečně zhubnout?
Zhubnete při domácích pracích?
Nejšílenější diety světa
Cvičení, které vás konečně zbaví špeků na břiše