Menu
Úvod  ›   › 

Nejšílenější diety světa

Hroznová, tasemnicová, ruská, makrobiotická, grapefruitová, nebo třídenní. Nebudete věřit tomu, jaké diety jsou lidé ochotni také držet.

Dieta se syrovou stravou

Při téhle absolutně nelogické dietě můžete jíst cokoli si zamanete, jedinou podmínkou je, aby šlo o průmyslově nezpracované a tepelně neupravené potraviny. To v reálu znamená, že skončíte odkázáni na organické ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny, semínka a vodu. Propagátoři této nesmyslné diety zaručují, že zcela jistě zhubnete. O tom samozřejmě nikdo nepochybuje, nicméně už nikdo vás neupozorní na to, že skončíte se zkaženým žaludkem a totálně rozházeným metabolismem.

Makrobiotická dieta

Zatvrzelou propagátorkou této extrémně striktní diety je Gwyneth Paltrow, která na ni nedá dopustit. Těžiště makrobiotické diety spočívá v cereáliích, které tvoří šedesát procent všech jídel, zbytek je tvořen převážně syrovou zeleninou. Pokud byste se rozhodli přidat do skupiny šílenců, kteří ji drží, zapomeňte na maso, jakákoli průmyslově upravená jídla, mléčné výrobky, vejce, cukr, drůbež a alkohol. Přirozeně zhubnete, protože vašemu zuboženému tělu nic jiného nezbude, ale dřív nebo později se to nutně musí odrazit na vašem zdravotním stavu.

Ruská dieta

Dieta, mimořádně oblíbená mezi hollywoodskými celebritami, skutečně nepřekypuje rozmanitostí. Ke snídani je povolena káva a jeden toust, k obědu si dáte dvě vejce a rajče a k večeři se "rozšoupnete" steakem z červeného masa a zeleným salátem. Mimo toto se nesmíte na jídlo ani podívat a žádné další svačinky či úlevy absolutně nejsou povolené.

Tasemnicová dieta

Jedním z nejhloupějších způsobů, jak se zbavit tukových pneumatik, je tasemnicová dieta - a přesto je ochotna postoupit řada rádoby celebrit, které neustále zápasí se svou konfekční velikostí. Tato extrémní dieta nezahrnuje nic menšího než spolknutí vajíček tasemnice. Jakmile se červi vylíhnou, můžete zkonzumovat neomezené množství jídla a buďte ujištěni, že nepřiberete ani deko. Poněkud smutné je, že vedlejším efektem této diety může být i úmrtí hostitele, ale zase ten štíhlý pas...

Grepová dieta

Zastánci grepové diety argumentují tím, že grapefruity obsahují speciální látku, která pomáhá při spalování tuků, takže hubnete prakticky bez jakéhokoli přičinění. Stačí pro to udělat jen několik maličkostí: každé jídlo musíte zahájit polovinou grepu a poté může jíst pouze proteiny, které zapíjíte litry vody a černé kávy. Protože tak drasticky omezíte přísun kalorií, nutně musíte zhubnout. Z toho budete mít takovou radost, že možná ani nepostřehnete, že jste malátní, máte problémy s rovnováhou a zkažený žaludek.

Hroznová dieta

Je to neuvěřitelné, ale najde se celá řada šílenců, kteří jsou ochotni dodržovat takzvanou hroznovou dietu. Ta vám slibuje zhubnutí pod podmínkou, že si nedáte za den nic jiného než jeden hrozen vína a černou kávu bez cukru. Vedlejším efektem je ospalost, zmatenost, výkyvy nápad a kostilámající vyčerpání.

Třídenní dieta

Na tuhle dietu nedají dopustit celebrity, které touží v co nejkratší době zhubnout, aby zářily na mejdanu v odvážném modelu. Její propagátoři přísahají, že s její pomocí bez problémů shodíte pět kilo za tři dny. Spočívá na jednoduchém principu, kdy na tři dny rapidně omezíte svůj kalorický příjem a prakticky hladovíte. Vyhladovělý metabolismu však pracuje mnohem pomaleji a až se vrátíte k běžné stravě, nebude se stačit divit, s jakou rychlostí vám budou kila naskakovat zpátky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jíte z hladu, nebo ze stresu?
Jedno jablko denně vás zachrání před obezitou
O hubnutí rozhoduje i to, kdy jíte
6 nejčastějších mýtů o hubnutí
Zhubnete při domácích pracích?