Menu
Úvod  › 

Cvičení, které vás konečně zbaví špeků na břiše

Chcete se na jaře pochlubit štíhlým a plochým břichem? Zjišťovali jsme, jak se co nejefektivnější a nejrychleji zbavit špeků na břiše.

Většina lidí ve snaze zhubnout břicho dělá sedy-lehy do bezvědomí a netrpělivě čeká, kdy jim konečně zbaví nevábná pneumatika kolem pasu. Je však potřeba uvědomit si, že samotné posilování vás špeků nezbaví, protože se při něm nespaluje téměř žádný tuk. Je proto potřeba zkombinovat aerobní cvičení, omezený kalorický příjem s posilováním, které zajistí, že budete vypadat štíhleji.

Podle odborníků stačí, když bude zpočátku vaše aerobní aktivita pouze mírná, jako je třeba chůze v rychlém tempu. Měli byste se jí však věnovat pravidelně a ideálně hodinu denně. Jaké cvičení je tedy proti povolenému břichu ideální?

Zapomeňte na sklapovačky

Jistě, můžete dělat tolik oblíbené sklapovačky, nicméně uvědomte si, že při nich zatěžujete a posilujete pouze svaly ve střední oblasti břicha a ostatní svalové skupiny zůstávají netknuté. Naprostá většina lidí přitom zapomíná na posilování hlubokých břišních svalů, nicméně právě takzvané svaly středu zodpovídají za držení našeho těla a pokud se vám je podaří posílit, budete působit vyšší a především štíhlejší.

První ze cviků můžete provozovat prakticky kdekoli a spočívá v tom, že vydechnete a ve výdechu držíte po dobu několika sekund břišní svaly co nejvíce zatažené. Zatažené by měly být i svaly podbřišku. Pokud vám to půjde, vydržte deset sekund a poté stažení povolte. To, zda jsou svaly dokonale zatažené si můžete kontrolovat i přiložením ruky na břicho.

Svaly pánevního dna, které se spolupodílí na rovném a vzpřímeném postoji zase nejlépe posílíte vleže na zádech. Pokrčte kolena a chodidla položte na zem. Zatáhnete svaly podbřišku a zvedejte pánev pomalu nahoru. Vydržte deset sekund a poté pánev položte opět na zem. Opakujte minimálně desetkrát.

Ideálním cvikem na šikmé břišní svaly, kterým zároveň zeštíhlíte svůj pas, je leh na zádech, kdy zvednete nohy tak, aby v kolenou svíraly pravý úhel. Zároveň by pravý úhel měly svírat i vaše stehna s vaším trupem. Potom nohy v této poloze pokládejte střídavě na levou a pravou stranu.

Spodní část břicha zase posílíte, když vleže zvednete natažené nohy tak, aby stehna svírala s vaším trupem pravý úhel. Snažte se potom nohy pozvednout o několik centimetrů tak, aby jejich špičky stále směřovaly ke stropu. Vydržte několik sekund, položte na zem a znovu opakujte. Nepomáhejte si však rukama, zabírat by měly především svaly spodního břicha.

Další tipy na hubnutí najdete zde

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Srovnání: Jaké cvičení si vybrat?
5 nejlepších cvičení proti bolesti zad
7 cviků na štíhlejší pas
Cvičení pro ženy, které nosí podpatky
Cvičení po porodu: Co musíte posilovat