Menu
Úvod  › 

Důvody rozchodu: Proč dávají ženy mužům kopačky

Víte, v jaké situaci vás vaše drahá nejspíš pošle do háje? Ptali jsme se žen na nejčastější důvody k rozchodu.

Neuměl pravopis

"Možná to bude znít jako prkotina, ale se svým posledním přítelem jsem se rozešla proto, že absolutně neuměl pravopis. Pravděpodobně bych na to hned tak nepřišla, kdyby neměl touhu psát mi milostné básně a dopisy. Když jsem si přečetla, že mu moje hluboké oči ´sbůsobili velikou roskoš, chtělo se mi brečet. Je mi líto, jestli to někomu připadá povrchní, ale skutečně bych nemohla chodit s někým, kdo nemá ani tolik inteligence, aby pochopil základní pravidla pravopisu."

Marie, 25 let

Měl malý penis

"Adam byl absolutně skvělý. Inteligentní, úspěšný, finančně zajištěný, hezký, milý a vtipný. Vzhledem k tomu, jak byl přitažlivý, nemohla jsem se dočkat, až se spolu konečně vyspíme. O to horší byl okamžik, kdy k tomu skutečně došlo. Měl tak strašně malý penis, že jsem měla pocit, že snad ani nemůže být funkční. Skutečně jsem se snažila, ale nešlo to. Byl tak strašně malý, že jsem ho při sexu téměř ani necítila. A kde není dobrý sex, nemůže fungovat ani vztah."

Beáta, 28 let

Podvedl mě

"Bydleli jsme spolu s Milanem rok a půl a předpokládala jsem, že se časem i vezmeme. Pak nastoupil do nové práce a začal se chovat poněkud divně. V noci mu chodily zprávy, měl velmi dlouhé telefony, se kterými chodil ven, zůstával v práci čím dál tím déle. Vím, že to bude znít divně, ale i přes to mě jeho nevěra netrkla a pořád jsem si nalhávala, že jde jen o shodu okolností. Jenže samozřejmě nešlo a mě trvalo další tři měsíce, než mi došlo to, co všichni ostatní už dávno věděli; a totiž, že můj drahý má poměr se svou kolegyní. Okamžitě poté jsem ho ze společného bytu vyrazila."

Markéta, 29 let

Neustále mi lhal

"Když jsem ho potkala, oslňoval mě tím, co všechno má za sebou, co prožil, co všechno dělá a zvládá. Měla jsem pocit, že jsem narazila na mimořádně zcestovalého, zkušeného a protřelého muže. Jenže pak jsem začala objevovat s těch jeho historkách trhliny. Například mi tvrdil, že pobýval tři měsíce v Brazílii, ale pak jsem ho seznámila s mojí kamarádkou, která tam nějaký čas také cestovala a ukázalo se, že spoustu věcí, o kterých povídal, tak zkrátka být nemohlo. Nakonec to nějak zamluvil, ale byl z toho obrovský trapas. A tak to bylo se spoustou dalších historek. Úplně jsem se děsila vždy, když vykládal před kamarády něco v hospodě a čekala jsem, kdy praskne nějaká jeho další lež."

Šárka, 33 let

Byl příliš žárlivý

"S Mirkem jsem chodila tři roky a zpočátku to vypadalo idylicky. Byl vždycky trochu majetnický, ale časem se to výrazně zhoršilo. Nechtěl, abych kamkoli chodila sama, kontroloval, jaké oblečení si beru na sebe a projížděl mi telefon. Neustále mě podezíral, že ho chci podvést, nebo že s někým flirtuji. Když mi pak udělal žárlivou scénu před mými rodiči, při které byl i vulgární, pochopila jsem, že je definitivně konec."

Petra, 26 let

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 signálů, že je rozchod na spadnutí
4 důvody, proč vám rozvod prospěje
5 krizových situací vašeho vztahu
Jak zvládnout rozchod: Pravidla přežití
Společná dovolená často zlikviduje vztah