Menu
Úvod  › 

Největší svatební chyby: Jak se jim vyhnout

Bouřlivá rozlučka se svobodou den před svatbou, neomezená konzumace na baru, tlačící boty, nebo nedostatek času. Představujeme vám nejčastější a největší chyby, které vám svatbu mohou pokazit.

1. Necháváte volný bar

Pokud nemáte k dispozici neomezený rozpočet a nehodláte se nechat svým sňatkem zruinovat, zapomeňte na to, že byste pro své hosty nechali otevřený bar a neomezenou konzumaci alkoholických nápojů. Ačkoli se vám to může jevit jako detail, účet za tvrdý alkohol a koktejly narůstá kosmickou rychlostí a ráno můžete být velmi nemile překvapeni. Domluvte se s personálem, že bude například zadarmo nalévat pivo, víno, nealkoholické nápoje a jeden nebo dva druhy vybraného tvrdého alkoholu. Zbytek si budou hosté platit ze svého a okamžitě.

2. Spoléháte na boty.

Pokud jste si na tu slávu koupili nové boty, v žádném případě nezapomeňte přibalit si do příručního zavazadla jeden pár bot, které jsou sice o něco méně reprezentativní, ale zato je máte spolehlivě prošlápnuté. Věřte tomu, že pokud vás už před obřadem začnou tlačit nové boty, na zbytek dne nebudete mít ani přibližně pozitivní vzpomínky. A dohlédněte na to, aby náhradní boty měla po ruce i nevěsta.

3. Neprověříte účinkující.

Říkáte si, že najatý DJ, fotograf, nebo kameraman jsou profíci, kteří svou práci dělají už dlouho, proto jim budete důvěřovat? Chyba. Takovým přístupem si koledujete o to, že budete celý večer poslouchat Michala Davida, všechny fotky budou mít zelený nádech a video bude připomínat natáčení rodinné oslavy narozenin. Předem si vyžádejte playlist DJ, nebo mu dejte seznam svých interpretů, které byste v průběhu večera chtěli slyšet. Stejně tak si prohlédněte portfolio fotografa a nechte si ukázat ukázku práce kameramana. Vyplatí se to.

4. Neznáte priority.

Zapomeňte na to, že všechno klapne na jedničku a navíc si ne všechny vaše představy budete moci dovolit z finančního hlediska. Ujasněte si dopředu, co je pro vás důležité a z čeho nejste ochotni slevit a čeho jste ochotni se vzdát. Ušetříte si řadu zklamání a hlavně hádek.

5. Nedáte si dostatek času.

Pokud vám je oběma jedno, jak bude vaše svatba vypadat, klidně se můžete vzít příští víkend, ale počítejte s tím, že příprava větší oslavy vyžaduje dostatek času. A to se netýká zdaleka jen nevěst, které si vybírají dopředu svatební šaty a doplňky. Jestliže si například budete půjčovat smoking, počítejte s minimálně několika týdny.

6. Neodpočinete si.

Svatební den bude pravděpodobně jedním z nejdůležitějších ve vašem životě. Jestliže půjdete noc před tím zapíjet svou svobodu, koledujete si o velké problémy. Nemusíte mít zrovna kocovinu a pozvracet svou nastávající, stačí když budete mít na svatebních fotkách kruhy pod očima.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak ji požádat o ruku: Užitečné tipy
Jak si vybrat svatební oblek
Svatební fotografie: Co ano a co ne
Jak najít správného svatebního fotografa