Menu
Úvod  › 

Jak ji požádat o ruku: Užitečné tipy

Jste přesvědčeni, že nastal správný čas požádat ji o ruku? Tady jsou základní pravidla, která byste měli dodržet, aby tento okamžik splnil její romantické představy.

Rozhodli jste se, že do toho skočíte po hlavě a uděláte ze své přítelkyně manželku? Potom vám nejspíš dělá také hlavu, jak svou nastávající pořádat o ruku, aby onen okamžik proběhl dostatečně důstojně a přitom jste se neztrapnili vrstvením klišé. Nabízíme vám vyzkoušené tipy, které naplní její představy a přihrají vám cenné body.

Překvapte ji... ale ne příliš.

Kouzlo romantické žádosti o ruku spočívá v tom, že ji žena neočekává. Na druhou stranu není příliš ideální položit tento typ otázky na druhé schůzce, kdy svou milou spíše vyděsíte. I když máte pocit, že bez ní nemůžete žít a malujete si světlé zítřky ve dvou, udělejte si nejprve objektivní inventuru vašeho vztahu a zkuste odhadnout, jestli je hloubka jejích citů souměřitelná s tou vaší. V opačném případě raději s položením této zásadní otázky ještě vyčkejte.

Nečekejte příliš dlouho.

Nesnažíme se vám naznačit, ze byste měli v následující minutě uhánět k oltáři, ale na druhou stranu příliš dlouhé otálení a vyčkávání vám rozhodně neprospěje. Jestliže propásnete správný okamžik, váš vztah se snadno může přechodit a rozpadne se právě z nedostatku impulsů, které by jej posunuly dopředu. Podle psychologů takové období přichází obvykle kolem sedmého roku.

Splňte její sny, ne svoje.

Teď máte jedinečnou příležitost ukázat jí, jak moc ji milujete, rozumíte jí a záleží vám na jejích přáních. I když jste skrz naskrz pragmatikem, který si na velká gesta moc nepotrpí a nejradši byste svou žádost umístili mezi zprávy a začátek přenosu hokejové ligy, pro jednou se překonejte. Zamyslete se nad tím, jak by si to asi představovala ona a pokuste se její nevyřčené přání vyplnit.

Vyberte výjimečné místo.

Pokud se vám podaří zrealizovat svou žádost na mimořádném místě, máte polovinu úspěchu v kapse. To však neznamená, že musíte nutně šplhat na vrcholek osmitisícovky, nebo najmout milionářskou jachtu. Nezapomenutelným místem právě pro vás dva může být místo vaší první schůzky, či večeře servírovaná při svitu svíček.

Zvolte vhodný čas.

Samozřejmě neexistuje žádný ideální čas pro to, kdy by se v průběhu dne měla žádat žena o ruku. Snažte se ale zvolit takovou denní dobu, kdy jste obvykle nejlépe naladění. Pro někoho to znamená víkendové ráno, pokud si nedokážete představit, že byste fungovali před desátou hodinou ranní, oceníte spíše romantickou večeři.

Publikum versus soukromí.

Ne každá žena je exhibicionistka, která touží mít u žádosti o ruku přítomné všechny hosty restaurace a skandující číšníky v pozadí. Pečlivě zvažte, zda jí požádat na veřejném místě a zapojit do toho případně ještě někoho dalšího, nebo zachovat přísné soukromí.

Mluvte přirozeně.

Největší chybou, které se můžete při této příležitosti dopustit je sepsání si projevu, který se pokusíte naučit nazpaměť a pak odříkat své milé na kolenou. Nemusíte si dávat dohromady žádné sáhodlouhé proslovy. K dokonalému výsledku vám v podstatě stačí jediná věta, respektive otázka. Nepřehánějte to s patetickými slovy a nezabíjejte kouzlo okamžiku zbytečnými klišé.

Prstýnek není nutností

I když vás reklamy zásobují srdceryvnými scénami, v nichž si nic netušící žena dá večeři kávu a na podšálku se blyští prsten s briliantem, prsten při žádosti o ruku skutečně není nutností. Je zcela jistě bonusem navíc, který vaši milou potěší, ale pokud se rozhodnete vznést svou otázku bez lesklého kroužku nic se neděje. Jestliže zvolíte variantu s prstenem, měl by být stříbrný nebo z bílého zlata s bílým kamenem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak přežít vlastní svatbu?
Jak ušetřit na svatbě?
50 svatebních fotek, které chce každá