Menu
Úvod  › 

Jaké jsou těhotenské problémy, o kterých se nemluví

Nikdo vám o nich nahlas neřekne, přesto s nimi bojuje prakticky každá těhotná žena. Seznamte se s poněkud trapnými záležitostmi, které k těhotenství patří.

1. Zvracení kdykoli a kdekoli

Když vyhodíte do záchodové mísy snídani, kterou jste zkonzumovala v poklidu a pohodlí domova, celkem nic se neděje, nicméně tak to fungovat nebude. Těžko říct, podle čeho získala ranní nevolnost své pojmenování, ale s ránem to nemá nic společného, protože zvracet budete kdykoli a kdekoli.

2. Nedržící spodní prádlo

Těhotenské spodní prádlo je bezesporu pohodlné. Tey, pokud vám připadá pohodlné povytahovat si ho nahoru kdykoli si stoupnete, ujdete deset kroků, nebo se zhluboka nadechnete.

3. Hormonální bouře

Je úplně jedno, jak drsná jste byla před otěhotněním, teď vás rozbrečí i reklama na dětské pleny. A v přítomnosti kohokoli.

4. Chlupatá záležitost

Pokud nemáte k dispozici osobní komornou, nebo velmi vstřícného a tolerantního partnera, smiřte se s tím, že poslední tři až čtyři měsíce budete buď úplně zarostlá, nebo velmi nedokonale oholená. Přes břicho si totiž neuvidíte ani na nohy, natož do klína.

5. Přebytek slin

Jakmile otěhotníte, začnete si připadat jako velbloud (jen pro vaši informaci, velbloudi často a rádi plivou). Nadměrně slinění patří ke klasickým těhotenským symptomům a co si budeme povídat, nepatří k těm nejvíc sexy.

6. Počůrávání

Zakašlala jste? Zasmála se? Kýchla? Nebo jen popoběhla, abyste chytila ujíždějící autobus? Výsledkem je velmi pravděpodobně mokrá skvrna na spodním prádle. Zvětšující děloha tlačí na močový měchýř a nenadálé úniky moči zkrátka k těhotenství patří.

7. Kožní nepříjemnosti

Takovou pleť jste nejspíš neměla ani v pubertě. Akné, pigmentové skvny, červené fleky, rozšířené žíly. Smiřte se s tím, že růžovoučká, hladká pleť zmizí v těhotenství v nedohlednu a můžete se jen modlit, aby se ještě někdy vrátila.

8. Historky o porodech

Jakmile otěhotníte, začnou vás všechny ženy v okolí bombardovat historkami o svých vlastních porodech, o porodech svých kamarádek, kamarádek těch kamarádek i všech porodech, o kterých kdy slyšely, či četly (nebo o nich nikdy neslyšely, nebo nečetly). Netřeba zdůrazňovat, že jeden horší než druhý.

9. Zácpa

Kdykoli se vydáte na záchod a potřebujete tlačit, máte pocit, že se jedná o zážitek zcela srovnatelný s porodem. V podstatě přemýšlíte, že přestanete úplně jíst, abyste nemusela vyměšování dál řešit.

10. Hemoroidy

Jako kdyby to nestačilo, kromě zácpy se vám nejspíš objeví i hemoroidy, které návštěvu toalety posunou ještě o další level.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství