Menu
Úvod  › 

7 kroků pro výběr těhotenského oblečení

Snažíte se vecpat do stejné velikosti, jakou jste nosila před otěhotněním. Pořizujete si overaly a věci na šněrování. Zapomínáte na kvalitní prádlo a nakupujete pozdě. Představujeme vám nejčastější chyby při výběru těhotenského oblečení a tipy na jejich nápravu.

Skutečnost, že vám narostlo těhotenské břicho, neznamená, že se musíte oblékat do šatů, které připomínají stanovou plachtu. Pokud si dokážete vybrat správné oblečení, můžete zůstat stylová, trendy a sexy i v průběhu těhotenství. Poradíme vám, jaké zásady se vám při výběru těhotenského oblečení vyplatí dodržovat:

1. Nakupujte včas.

Není nic horšího, než zvetšující se břicho přetékající přes zařezávající se pásek, či příliš nízko posazené kalhoty. Uvědomte si, že minimálně v prvním trimestru na vás sice ještě těhotenství nebude vidět, ale vaše běžné oblečení už vám bude nepohodlné a hlavně nepadnoucí. Pořiďte si proto těhotenské oblečení, které budete moci nosit od raných stádií těhotenství až do porodu. Kvalitní modely se obvykle dají regulovat v pase a jejich střih dovoluje skutečně použití od prvních fází těhotenství až do porodu.

2. Jedno, nebo dvě děti

Uvedomte si, že mnohočetná těhotenství s sebou nesou i mnohem výraznější váhové přírůstky. Těhotenské oblečení proto budete potřebovat mnohem dřív než ostatní těhotné. Nepodceňte proto nákupy a počítejte s tím, že budete muset těhotenské oblečení nosit už od začátku třetího měsíce.

3. Vyberte si správnou velikost

Těhotné ženy často sahají v obchodech po těhotenském oblečení stejné velikosti, jakou nosily před otěhotněním. Takové pravidlo však platí pouze v případě, že se váš objem zvětšil pouze v oblasti břicha. Naprostá většina těhotných však nepřibírá pouze na břiše, ale v průběhu těhotenství se jim ve zvýšené míře ukládá tuk i na bocích, hýždích a stehnech. K tomu připočtěte ještě rozšiřující se pánev a ve výsledku zjistíte, že potřebujete oblečení o jednu či dvě velikosti větší, než jste nosila před těhotenstvím. Jde o zcela přirozený jev, kterým se není potřeba znepokojovat. Na diety a hubnutí budete mít spoustu času po porodu. V těhotenství si raději místo deprese pořiďte těhotenské kalhoty, které vás nebudou nikde škrtit.

4. Kvalitní prádlo

Při nákupu těhotenského oblečení nezapomeňte investovat i do kvalitního těhotenského prádla. Samozřejmostí je pevná podprsenka poskytující dostatečnou oporu prsům, které se v průběhu těhotenství mohou zvětšit i o několik čísel. Oceníte i kalhotky s vysokým pasem, které poskytují oporu těhotenskému břichu. Stejnou službu vám prokáže také těhotenský pás, jehož obvod se dá regulovat pomocí suchého zipu.

5. Prodyšné materiály

těhotenská móda je charakteristická především prodyšnými materiály, které umožní vaší pokožce "dýchat." V průběhu těhotenství dochází v důsledku hormonálních změn u většiny žen k návalům horka a těhotné se také mnohem více potí. Vyhýbejte se tedy oblečení z umělých materiálů, které nesají pot a neodvádí jej pryč od pokožky.

6. Pružná je dobrá

Při výběru těhotenského oblečení dávejte pozor i na to, aby látky, ze kterých je vyrobeno, byly dostatečně pružné a dokázaly udržet tvar i přes zvětšující se břicho. "Vytahané" a povolené oblečení nikdy nebude vypadat dobře.

7. Praktičnost především

Pošilháváte po trendy těhotenském overalu? Dřív, než si jakýkoli těhotenský kousek koupíte, zvažte jeho praktičnost. Uvědomte si, že například v těhotenství rapidně stoupá frekvence návštěv toalety a dobře zvažte, zda se vám bude chtít třikrát do hodiny svlékat celý overal, abyste mohla ulevit močovému měchýři. Stejně tak může být obtěžující zavazování a šněrování. Při výběru těhotenského oblečení by vaším kritériem proto měla být především praktičnost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 věcí, které byste měla udělat, než porodíte
Váha v těhotenství: Kolik je normální přibrat?
Dá se předpovědět pohlaví dítěte z tvaru břicha?
"Netušila jsem, že jsem těhotná!"
Máte si nechat dát epidurál? Pro a proti
Jak rychleji otěhotnět: Tipy, které vám pomohou