Menu
Úvod  › 

Nejčastější lži, které ženy píší na Facebook

Píše ve svém statusu, že se chystá na super mejdan, nebo že se pojede povalovat na exotickou pláž? Berte ji s rezervou. Ženy na Facebooku lžou často a rády. Bojí se totiž, aby jejich život nepůsobil nudně.

Hned na začátku si něco ujasněme: Možná to pro vás bude šok, ale odborníci na sociální sítě už několikrát potvrdili to, čemu se většina mužů zdráhá uvěřit - a totiž, že ženy lžou na Facebooku prakticky neustále. Podle provedených výzkumů to činí proto, aby jejich život vypadal zajímavější a více vzrušující.

Výzkum provedený letos, kterého se zúčastnilo více než dva tisíce žen, zjistil, že každá čtvrtá žena minimálně jednou do měsíce přehání či překrucuje skutečnost kvůli tomu, aby zaujala na sociálních sítích své přátele. Nejčastěji předstírají, že se chystají, nebo že byly na nějaké zajímavé společenské akci, ačkoli ve skutečnosti seděly samy doma a nudily se. Na druhém místě žebříčku facebookových lží se umístily výmysly ohledně exotické dovolené, nebo zaměstnání.

Když se odborníci snažili přijít na to, proč se vůbec ženám chce vymýšlet si takové lži, ukázalo se, že většina žen propadá panice při myšlence, že by se lidem v jejich okolí mohl jevit jejich život nudný. Chtějí udělat dojem na své přátele a velmi často také závidí ostatním, o nichž se domnívají, že žijí zajímavější a více vzrušující život.

Psychologové upozorňují na zajímavý jev, který tak vzniká: lidé se snaží zůstat v centru dění na sociálních sítích a vyhovět standardům, které na nich panují, a paradoxně tak nechtěně zvyšují svou izolaci. Jednoduše řečeno: "Čím víc se snažíme, aby se náš život jevil navenek jako perfektní, tím hůře se sami cítíme."

Jiný průzkum, který provedl server OnePoll, ukázal, že na Facebooku pravidelně lže dokonce třetina žen. Nejčastěji lžou ženy jednou až třikrát za měsíc, ale každá desátá žena lže na sociálních sítích častěji než jednou týdně.

Kromě zajímavých akcí, které nikdy neabsolvovaly, ženy také velmi často přehánějí, kolik alkoholu zkonzumovaly a každá pátá žena si vymýšlí ohledně svého vztahu. Většina z uživatelek Facebooku se zkrátka zoufale snaží působit dojmem, že z nich štěstí a spokojenost jen stříká - bez ohledu na to, jaká je skutečnost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Facebook může za dvacet procent rozvodů
5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy
Test: Hrozí vám závislost na Facebooku?
Online randění: Co ne/dělat
10 nejotravnějších statusů na Facebooku
Test: Jste závislí na internetu?