Menu
Úvod  › 

Náhodný sex vám prospěje víc, než si myslíte

Z náhodného a příležitostného sexu už nemusíte mít těžkou hlavu nebo výčitky svědomí. Vědci konečně přišli na to, že vaše sexuální epizodka se známostí z baru je pro vás vlastně užitečná.

Zase se vám to stalo. I když jste si slibovali, že se budete chovat zodpovědně, opět jste skončili v posteli s ženou, kterou jste poznali jen několik hodin předtím a rozhodně s ní neplánujete domek na předměstí a hromadu dětí. Podle nového výzkumu provedeného odborníky z New York University a Cornell University je to však pro vás v podstatě prospěšné. Samozřejmě za předpokladu, že nepodceníte ochranu před pohlavními nemocemi.

Vědci zjistili, že dvaačtyřicet procent vysokoškolských studentů si dopřává náhodný sex, a to i v tom případě, že se aktuálně nachází v dlouhodobém partnerském vztahu. A prakticky všichni dotázaní se shodli, že po náhodném sexu se cítí mnohem lépe. Podle autorů výzkumu je to kvůli tomu, že náhodný sexu snižuje hladinu stresu a zvyšuje pocit psychické pohody. I když je samozřejmě ze společenského hlediska náhodný sex spíše odsuzovaný kvůli riziku pohlavních chorob i negativnímu vlivu na dlouhodobé partnerské vztahy, vědci tvrdí, že jeho pozitivní dopady společnost záměrně pomíjí, protože jí "nehrají do karet."

Má to ale háček. Velmi záleží na motivaci, která vás k náhodnému sexu vede. Pokud je vaše aférka výsledkem vaší touhy po pomstě, chcete si zvednout sebevědomí, či zahnat depresi, můžete spíše počítat s tím, že se ve finále budete cítit hůře než před "akcí." Výsledkem bude skleslost, úzkost a depresivní pocity. Náhodný sex vám prospěje pouze ve chvíli, kdy si chcete "jen" užít zábavu, máte chuť na erotiku, nebo chcete zkoušet nové praktiky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak utajit poměr na pracovišti?
Proč jsou ženy nevěrné
Nejerotičtější filmy historie
Nechte si naplácat, aneb průvodce BDSM pro začátečníky
O čem ženy sní: Nejžhavější ženské fantazie
Nejhorší místa, kde si můžete dopřát sex