Menu
Úvod  › 

Nechte si naplácat, aneb průvodce BDSM pro začátečníky

Misionářskou polohu nechte lidem bez fantazie a oživte svůj sexuální život praktikami s tajemným nádechem. BDSM zdaleka nejsou jen bičíky a důtky, nechte se inspirovat.

V začátcích vašeho vztahu z vás vášeň téměř odkapávala a úplně vám stačilo dopřát si jednu "rychlovku" v tmavém průjezdu a měli jste pocit, že už od života nemůžete chtít víc. Jenže od té doby už uplynula řada let a vy najednou zjistíte, že se milujete výhradně v manželské posteli při zhasnuté lampičce. Je zcela logické a normální, že po letech spočívá váš vztah na jiných základech, než jsou sexuální orgie, ale to rozhodně neznamená, že musíte rezignovat na vzrušující zážitky a erotiku, ze které vás bude mrazit. Zkuste do svého vztahu vpustit

BDSM a fetiš, provedeme vás po jejich zákoutích:

1. Pojmenujte své touhy.

Nemusíte si hned pořizovat biče, důtky a plácačky (i když samozřejmě můžete, pokud na to máte chuť), pokud však toužíte po výjimečném zážitku, musíte být nejprve schopni pojmenovat své fantazie. Zahoďte falešný stud a dejte průchod svým touhám. Popište svému partnerovi, o čem sníte a jakým směrem se ubírají vaše erotické fantazie. Zároveň ho požádejte, aby vám popsal ty své. Pokud se na to necítíte, nemusíte nutně zacházet do detailů, ale uvědomte si, že pokud nejste schopná popsat své intimní fantazie ani člověku, který je vám v této oblasti nejblíže, těžko můžete očekávat, že se vám někdy splní.

2. Dojděte si pro inspiraci.

Pokud jste se nikdy o BDSM nezajímala, pravděpodobně si nebudete umět ani představit, o jak široký okruh se jedná a kolik nejrůznějších praktik, pomůcek, rekvizit a možností zahrnuje. Vydejte se se svým partnerem na návštěvu sexshopu (nebo si otevřete stránky erotického eshopu, pokud se příliš stydíte) a společně si projděte jeho nabídku. Budete překvapeni, kolik vkusných a vzrušujících pomůcek máte na výběr. Zároveň zjistíte, zda je pro vás vzrušující představa, že budete mít na sobě erotické spodní prádlo, boty do postele, pouta, nebo se budete orientovat na tvrdší pomůcky a praktiky.

3. Postupujte pozvolna.

Pokud s BDSM teprve začínáte, pravděpodobně pro vás bude nepřijatelná představa, že byste se měla obléci do latexového overalu, na hlavu partnera nasadit gumovou kuklu a připoutat ho na kladku (nehledě na to, že podobné představy reprezentují nejčastější klišé, které BDSM provází). Do ničeho se nenuďte a nové praktiky začleňujte do svého erotického života pozvolna. Kupte si například nejprve pouta a pásku přes oči a teprve poté, až zjistíte, že je to pro vás vzrušující, přikupte další doplňky a rekvizity.

4. Určete si hranice.

Stejně tak, jako byste si před první BDSM zkušeností měli promluvit o svých touhách, je důležité probrat i věci, které jsou pro vás absolutně nepřijatelné. Domluvte si mezi sebou signál (například jasně řečené slovo "Stop"), který použijete ve chvíli, kdy už se jednomu z vás dané praktiky nebudou líbit a aktuální situace ho přestane vzrušovat. Stejně tak se domluvte na tom, co se stane, když tento signál zazní. Zda přestanete s veškerými sexuálními praktikami, nebo se vrátíte k "běžnému" sexu a půjde jen o signál k ukončení BDSM.

5. Buďte otevřeni novým podnětům.

I přes určení hranic buďte stále otevřeni novým podnětům a uvědomte si, že chutě člověka se v čase vyvíjejí, takže to, co vám ještě před nějakou dobou nevyhovovalo, nebo jste se toho báli, pro vás může být časem velmi vzrušující záležitostí. Zkoušejte také co nejvíc různých technik, abyste zjistili, jak na ně vaše tělo reaguje. Lehké svazování, mírný výprask, slovní dominance či oddalování orgasmu vám nijak neublíží a naopak vám může odhalit touhy, o nichž jste sami doposud neměli tušení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Hračky pro fetišisty - začátečníky
Sex, který muži chtějí (ale netroufnou si o něj říct)
Sexuální perverznosti, které musíte vyzkoušet
Fetišismus: Podpatky, igelit a korzety
Sex, který musíte zkusit, než zemřete
5 nejoblíbenějších fetišů