Menu
Úvod  › 

Proč jsou ženy nevěrné

Máte pocit, že něco není v pořádku a postupně ji začnete stále více podezírat z nevěry. Co vede ženy k tomu, že si střihnou románek na jednu noc, nebo aféru s ženatým kolegou?

V posledních letech jsou vědci stále více přesvědčeni, že statistiky, které přisuzovaly větší tendence k podvádění mužům, neodpovídají skutečnosti. Čím více totiž padají sexuální tabu, tím více jsou ženy ochotné přiznat se i zpětně k prožitým románkům a skóre mezi pohlavími se začíná vyrovnávat. Proč jsou tedy ženy vůbec nevěrné? Tady je sedm nejčastějších důvodů, jak je sestavili vědci na základě rozsáhlých dotazníkových studií:

1. Vzrušení a dobrodružství

Nejsilnější motivací a hnací silou nevěry je touha zažít vzrušení a dobrodružství, které by vybočilo ze zajetých kolejí každodennosti. Tajné schůzky, riziko prozrazení a nebezpečí několikrát znásobuje prožité vzrušení. Pocit nového a dobrodružného je, podle výzkumů, pro ženy důležitější než samotný prožitek sexu.

2. Přátelství

Mnoho vdaných žen se cítí nedoceněno a často si také stěžují na nedostatečný zájem a neschopnost poslouchat ze strany svého manžela. U svého milence potom hledají podobu vztahu, která jim v jejich vlastním manželství chybí.

3. Romantika

Ženy jsou v podstatě každý den zavalené příběhy opravdové lásky. Písně, filmy, knihy i seriály přetékají scénami, v nichž on a ona splynou v nekonečném polibku na pláži při zapadajícím slunci, pod vodopádem uprostřed džungle, nebo alespoň na rozkvetlé louce. Hemží se to v nich plamennými sliby, něžnými polibky, letmými doteky, pobíjením soků, nekonečným dobýváním ženských srdcí a nehynoucími city. Třetí příčka nevěrné hitparády tak patří ženám, které doufají, že si nevěrou tyto fantazie konečně splní.

4. Chtíč

Kupodivu sex je v příčinách nevěry až na čtvrtém místě. Navíc ještě údajně jen v menšině případů se jedná o animální nezvladatelnou přitažlivost, kterou žena ke svému milenci pociťuje. Nejčastěji jde o ženy, které jsou nespokojené se svým partnerským životem a hledají uspokojení jinde.

5. Úlet

Ženy se podle výzkumů mnohem méně často než muži dopouštějí úletů na jednu noc. Pokud k nim dojde, nejčastěji se tak stane na služebních cestách, mejdanech, nebo společenských pracovních akcích. Velmi často jsou potom spojené s konzumací alkoholu a nejčastěji k nim dojde s kolegou. Na druhém místě je potom neznámý muž, se kterým se náhodně seznámí v průběhu večera. Jako nejsilnější motivaci úletů na jednu noc potom ženy uvádějí zvědavost podpořenou alkoholem.

6. Pomsta

I když nejčastějším typem pomsty je nevěra, kterou žena oplácí nevěru svého manžela, poměrně často se ženy mstí i za málo věnované pozornosti. Typickým příkladem je příliš intenzivní sledování sportovních přenosů nebo čas trávený s kamarády v hospodě.

7. Únik z reality

Posledním častým důvodem ženské nevěry je touha uniknout z role manželky, matky či hospodyně. Mimomanželská aféra jim nabízí únik z každodenní reality.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Varovné signály: Je vám nevěrná?
Podvádí vás? 10 signálů, podle kterých to poznáte
Jak utajit poměr na pracovišti?
Proč jsou muži nevěrní