Menu
Úvod  › 

Na velikosti záleží! Poznáte podle ní, jak jste plodní!

Jsou míry, které prostě ignorovat nemůžete. Mohou vám totiž prozradit, jak jste plodní. V tomto případě ale neměřte penis, záleží na vzdálenosti konečníku od genitálií.

Když jde o mužskou plodnost, jisté míry mohou být extrémně důležité. Kupodivu však nezáleží na velikosti penisu ani varlat, mnohem důležitější je vzdálenost konečníku od genitálií. Tvrdí to alespoň nový výzkum, který byl zveřejněn v magazínu Environmental Health Perspectives. Podle jeho závěrů vzdálenost od konečníku k šourku přímo souvisí s mužskou plodností a vypovídá o množství semene i počtu spermií.

Muži, kteří mají tuto vzdálenost menší než 52mm, mají sedmkrát menší šanci, že nebudou mít problémy s plodností. Čím menší je vzdálenost konečníku od šourku, tím hůře jste na tom s plodností, protože tím menší počet spermií máte. Snížená plodnost znamená, že muž má méně než dvacet milionů spermií na mililitr. Předchozí výzkumy ukázaly, že muži v této kategorii mají poloviční plodnost než muži s normálním počtem spermií.

Podle autorů výzkumu, který se uskutečnil na University of Rochester Medical Center v New Yorku, může tento objev pomoci mužům v diagnostikování problémů s plodností. "Jde o neinvazivní metodu, kterou může provádět každý. Navíc na její výsledky nemají vliv žádné dočasné faktory, jako je například momentální nachlazení, vliv stresu a podobně," říká vedoucí výzkumu Shanna Swan. "Pokud je u muže vzdálenost mezi konečníkem a šourkem krátká, existuje velká pravděpodobnost, že bude mít potíže s plodností a může navštívit lékaře ještě dřív, než bude tento problém akutní."

Problém je v tom, že výzkumu se zúčastnilo pouhých sto dvacet šest mužů, což je příliš malý vzorek na to, aby bylo možné považovat výsledky za relevantní a validní. Navíc není zcela zřejmé, jaké faktory onu zmíněnou vzdálenost u mužů ovlivňují.

Avšak studie provedené v letech 2005 a 2008 poukázaly na možnou souvislost mezi matkami, které byly v průběhu těhotenství vystaveny působení ftalátů, a vzdáleností konečníku a šourku u jejich malých synů. Ftaláty patří do skupiny chemikálií, které se hojně používají i při výrobě předmětů denní potřeby, jako jsou parfémy, šampóny, mýdla, plastové předměty nebo například některé pesticidy.

Studie provedené v minulosti testovaly přítomnost ftalátů v moči těhotných žen. Zjistilo se, že ty ženy, které mají vysokou hladinu ftalátů v moči, desetkrát častěji rodí syny, kteří mají onu vzdálenost mezi konečníkem a šourkem menší než je průměr.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Parfémy ničí kvalitu spermatu
Laptopy ohrožují mužskou plodnost
Mužská neplodnost: Když se nedaří počít
Biologické hodiny mužů: Kdy se stát otcem