Menu
Úvod  › 

Mýty a fakta o erotických pomůckách

Možná máte doma plnou poličku vibrátorů a lubrikačních gelů, nebo naopak nemáte ani jediný, protože vám erotické pomůcky a sexy hračky připadají nechutné a nemorální. Pokusili jsme se pro vás uvést na pravou míru nejčastější mýty, které se k nim váží, abyste si mohli udělat vlastní názor.

1. Erotické pomůcky jsou jen pro ty, kteří nemají pořádný sexuální život.

Pokud se domníváte, že k nákupu erotických pomůcek jsou odsouzeni pouze ti, kteří mají špatný sexuální život, jste na omylu. Podle výzkumů použilo erotickou hračku či pomůcku za život přibližně třicet procent lidí. A lidé spokojení se svým partnerským sexuálním životem přiznávají jejich používání téměř dvakrát častěji než ostatní.

2. Pokud žena používá vibrátor, nepotřebuje muže.

Erotické pomůcky nepředstavují náhradu za skutečného partnera. Pravděpodobně nikdo neočekává, že vám vibrátor připraví snídani, pomazlí se s vámi, nebo vám vyzná lásku. I když někteří muži mohou na vibrátory žárlit a mít pocit, že mezi vašima nohama pro ně představuje konkurenci, většinou jde jen o myšlenku nepodpořenou praxí. Jakmile zapojíte vibrátor do svého sexuálního života, rychle se změní ve velmi vzrušující doplněk, který ocení i muži.

3. Erotické pomůcky nejsou přirozené.

Tvrzení, že na sexuálních hračkách není nic přirozeného, je pouhým společenským předsudkem. Ještě vašim rodičům pravděpodobně připadala jako jediné možné pojetí sexu misionářská poloha v manželské posteli při zhasnuté lampičce, což ovšem neznamená, že jej tak musíte pojímat i vy. Toto tvrzení má podobnou logiku, jako kdybyste se chtěli přít o to, zda je přirozenější kreslení pastelkami nebo tužkou. Přirozený sex je přesně ten, který se líbí vám oběma a oběma vám přináší uspokojení. Na nic jiného brát ohled nemusíte.

4. Některé erotické pomůcky jsou divné.

Skutečnost, že vaše znalost erotických pomůcek a sexy hraček se omezuje pouze na vibrátory a lubrikační gely, neznamená, že všechny ostatní výrobky z této sféry jsou divné nebo "úchylné." Zkuste si projít nabídku sex shopů na internetu a možná zjistíte, že některé z nabízených položek probouzejí nejen vaši fantazii a zvědavost, ale i vaše touhy. Vyhovující je takové pomůcka, která se vám líbí, nic jako "divná" hračka neexistuje.

5. Čím dražší sexuální pomůcka, tím lepší.

Vibrátor za pár korun vám může způsobit větší rozkoš než výstavní kousek za tři tisíce. To, že si vyberete dražší hračku, může znamenat, že zaplatíte víc za lepší materiál, pomůcka bude mít delší trvanlivost, nebo platíte jednoduše jen za známou značku. Naopak, pokud jste zatím jen začátečníci a nevíte, jak vám ta která pomůcka bude vyhovovat, klidně investujte nejprve do levnějšího produktu, na kterém si svou spokojenost můžete otestovat.

6. Erotické pomůcky vás mohou zranit.

Kdyby erotické pomůcky a hračky ohrožovaly zdraví, těžko by je na celém světě kupovaly miliony lidí. Nezapomínejte, že jste to vy a váš partner, kdo je má v rukou a kdykoli může stimulaci ukončit. Tento sortiment prochází při výrobě stejnými zdravotními a bezpečnostními testy jako kterýkoli jiný a pravděpodobnost, že se zraníte při sexu vibrátorem, je zhruba stejně tak velká, jakože vám při procházce po ulici spadne na hlavu taška ze střechy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejrozšířenější mýty o sexu
Vzrušující hry, které oživí váš sex
Nejúčinnější dieta? Hubnutí při sexu!
Jak mluvit nemravně při sexu
Proč vás sex bolí? Možné příčiny a léčba