Menu
Úvod  › 

Nejrozšířenější mýty o sexu

Masturbace vede k silnějšímu orgasmu, na velikosti penisu nezáleží a sex ve vodě zabíjí všechny spermie. Kterému mýtu o sexu jste ještě naletěli?

Muži dosahují sexuálního vrcholu v osmnácti a ženy v osmadvaceti letech.

Tato hypotéza vznikla na základě skutečnosti, že množství testosteronu dosahuje vrcholu u mužů v osmnácti letech, kdežto estrogen je u žen na vrcholu těsně před třicátým rokem. Problém je v tom, že množství hormonů nemá co dělat se sexuální spokojeností, výkonností, chutí, nebo sebevědomím. Nejlepší sex si tak můžete užít v jakémkoli věku, záleží jen na vás.

Ejakulát je nízkokalorický.

Ejakulát je všechno možné, ale pokud vaše přítelkyně doufá, že po něm zhubne, doufá marně. Semeno je totiž složeno především z ovocného cukru (fruktózy) a enzymů.

Marturbace vede k silnějšímu orgasmu.

Může tomu tak být, ale rozhodně nemusí. Zatímco u někoho vede masturbace skutečně k silnějšímu orgasmu, protože se při ní naučí zacházet lépe se svým tělem a jeho reakcemi, u dalšího nemusí mít vůbec žádný vliv. Záleží na tom, jak s ní vy sami dokážete naložit.

Žádný penis není příliš malý nebo velký.

I když se nejspíš utěšujete, že na velikosti nezáleží, není to bohužel pravda. Příliš malý nebo příliš velký penis vyžaduje speciální zacházení a dovednosti, abyste jím zvládli ženu plnohodnotně uspokojit. Na velikosti totiž skutečně záleží.

Ústřice působí jako afrodiziakum.

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by ústřice zvyšovaly libido. Podle odborníků se spíš jedná o placebo efekt, který je spojen s pověstí, kterou ústřice mají.

Muži myslí na sex každých sedm sekund.

Těžko říci, jak vznikl mýtus o sedmi sekundách, ale podle sexuologických výzkumů jen třiadvacet procent mužů fantazíruje o sexu každých několik sekund. Zbytek mužské populace má na starosti i jiné věci než myšlenky na sex.

Sex ve vodě zabíjí spermie.

Pokud spolu souložíte ve vodě a považujete tuto metodu za účinnou antikoncepci, měli byste raději investovat do kondomu. Horká sprcha, horká vana, ani veřejný bazén rozhodně spermie nezabije a vaše partnerka může otěhotnět i za těchto okolností.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 signálů, že by si dala říct
Záchrana pro váš vztah? Výprask a svazování
Test: Je s vámi v posteli spokojená?