Menu
Úvod  › 

Buďte krásná i v noci, aneb jak si vybrat pyžamo

Na módní trendy nemusíte rezignovat ani za dveřmi ložnice. Vyberte si pyžamo, ve kterém budete svůdná a přitažlivá i v posteli.

Pro začátek odpovězte na jednoduchou otázku: Zajímáte se o módu? Pokud jste na tom stejně jako naprostá většina žen, odpověď bude téměř jistě kladná. Je však s podivem, že i vyznavačky módních trendů, které se dokonale orientují v tom, co se právě nosí, často zcela zapomínají na význam domácího oblečení. Jenže ani za dveřmi svého domova nejste odkázaná na vytahané tepláky a seprané pytlovité pyžamo, které vypadá, jako kdybyste si ho vypůjčila od svého dědečka. Nechte se provést po nejmódnějších kouscích, v nichž můžete dělat parádu i v noci:

Praktičnost, nebo svůdnost?

Při výběru dámského pyžama byste si měla odpovědět na základní otázku, zda je pro vás prioritou, aby bylo pyžamo praktické, nebo spíš svůdnost. I když se tyto dvě charakteristiky nevylučují, každá z nich klade na pyžamo jiné nároky. Od praktického modelu budete spíš očekávat, že vás zahřeje a bude za každých okolností pohodlný, od čehož se odvíjí i materiál, že kterého je pyžamo vyrobené. To však samozřejmě neznamená, že v praktickém modelu nemůžete být přitažlivá.

Na výběr máte ze dvou základních variant a těmi jsou pyžama s krátkým a dlouhým rukávem. Zatímco klasická pyžama s dlouhými rukávy i dlouhými kalhotami se hodí spíš pro zimní období, vzhledem k tomu, že poskytují nejen komfortní pocit, ale zároveň dokáží dostatečně zahřát. Už dávno navíc neplatí, že dlouhé pyžamo je asexuálním pytlovitým modelem - díky moderním střihům, kvalitním materiálům a trendy barvám a vzorům. Například květinový design pyžama bude nejvíc sedět romanticky založeným ženám, zatímco proužky zase víc ocení ženy se sportovním stylem. Jednobarevné modely s nápaditými detaily (barevné lemy, drobné doplňky apod.) jsou svým stylem zase blízké spíše ženám vyznávající eleganci.

Saténová svůdnost

Pyžamo s krátkým rukávem a šortkami místo kalhot je vhodné především na léto. Tato pyžamo častěji pořídíte v lehčím provedení a z hlediska materiálů bude hrát prim především satén. Saténové pyžamo je hedvábně jemné na dotek a v létě příjemně chladí. Navíc jeho lesklá textura přitahuje pohledy a působí neskutečně sexy. Takové saténové pyžamo tak může posloužit také jako nevšední erotické prádlo. Může mít podobu noční košilky či být doplněno svůdnými krátkými kalhotami.

Tradičně sexy je především červená barva. Nedostižná je v kombinaci s černou a doplněna může být i o luxusní krajky, stužky či mašličky. Pokud sáhnete po růžové variantě, budete vypadat něžně, žensky a romanticky. Růžová působí nevinně a navíc vám ubere roky. Máte-li ráda tajemno, pořiďte si saténové pyžamo v temně fialové barvě. Příjemně levandulová barva podpoří vaše sladké sny, protože působí uklidňujícím dojmem. Tmavě modrá barva pyžama zase evokuje hvězdnou letní noc a působí nesmírně elegantně.

TIP na nákup pyžama s dlouhým či krátkým rukávem : www.krasnepradlo.cz

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 důvodů, proč byste měli spát víc
Nemoci, ke kterým vede nedostatek spánku
6 způsobů, jak zatočit s chrápáním
Co o vás vypovídá poloha, ve které spíte