Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat ty pravé kalhotky

Na modelkách v módních katalozích vypadají všechny spodní kalhotky přepychově, ale když si je zkusíte vy, zařezávají se, škrtí a nesedí. Jak si vybrat kalhotky, ve kterých se budete cítit i vypadat dokonale?

I když vám nákup spodních kalhotek může připadat jako naprosto triviální záležitost, v řadě případů tomu tak vůbec nemusí být. Na trhu existují tisíce stylů, barev, materiálů a střihů, ze kterých si můžete vybírat, ale to rozhodně neznamená, že by vám všechny seděly a cítila jste se v nich dobře. Při jejich výběru musíte zohlednit nejen své požadavky a potřeby, ale i typ své postavy a například nároky, které budou na kalhotky kladeny.

Když už se rozhodnete pro nákup kvalitního spodního prádla, nejde o desetikorunovou investice, tudíž se vám vyplatí vybrat si skutečně takové spodní kalhotky, které budete nosit ráda a podtrhnou klady vaší postavy. Uvědomte si totiž, že dobře padnoucí kalhotky jsou základem vašeho šatníku; nepadnoucí spodní prádlo může dokonale pohřbít i sebedražší a sebekvalitnější model, stejně tak kvalitní dobře sedící kalhotky mohou skrýt mnohé nedostatky vaší postavy. Pokud si dokážete vybrat ten správný model, budete se cítit mnohem atraktivnější a sexy.

V průběhu času procházely kalhotky množstvím změn a obecně se stále zmenšovalo množství použité látky. To, zda si vyberete kalhotky ve sportovním, sexy, nebo elegantním stylu záleží jen na vaší náladě a momentální příležitosti. U ostatních charakteristik byste však měla respektovat následující pravidla:

Pozor na viditelné lemy

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou byste měla při nákupu kalhotek zohlednit, je přirozeně velikost. Ta je základem pro to, abyste se v kalhotkách cítila pohodlně a neprotrpěla v nich celý den. Kromě toho neexistuje nic odpudivějšího než zařezávající se kalhotky, přes jejichž okraje přetékají špeky, které jste zatím ještě nestihla shodit. Uvědomte si však, že každá značka má své vlastní číslování, a pokud vám seděly kalhotky jednoho čísla, neznamená to, že podobně vám bude sedět stejné číslo u jiné značky.

Pokud se chcete skutečně pojistit, že vám budou kalhotky dobře sedět, změřte si krejčovským metrem obvod vašeho pasu. Dále byste si měli změřit obvod boků v jejich nejširší části. Každé z čísel si zapište, protože právě tyto dva údaje jsou při vybírání spodních kalhotek stěžejní.

Styl kalhotek vybírejte podle příležitosti, při jaké je chcete nosit. Pro každodenní nošení byste měli vybírat pohodlné kalhotky vyrobené z materiálů, které dovolují kůži dýchat. Nemusíte se zatěžovat tím, jestli vám ladí barevně k právě oblečenému modelu a často si také můžete dovolit kalhotky s výraznějšími a pevnějšími lemy, protože ty pod volnočasovým oblečením obvykle neprosvítají. Při elegantním stylu oblečení už však musíte dbát na to, aby kalhotky barevně ladily k oblečenému modelu a velkým společenským prohřeškem jsou rýsující se lemy kalhotek.

Pokud máte přiléhavé šaty, sáhněte po kalhotkách s elastickým pasem, které decentně skryjí případné "zářezy" do břicha a vykouzlí vám velmi lichotivou siluetu. Pokud máte na sobě bílé kalhoty, šortky nebo sukni, spíš než po bílých kalhotkách sáhněte po světle růžových nebo tělových, které působí nenápadnějším dojmem. Tanga se šňůrkami jsou dobrou volbou, pokud se chystáte vyrazit v bokových kalhotách, přiléhavých večerních šatech, nebo světlých šatech.

S ohledem k vašemu zdraví byste rozhodně měla kupovat jen kalhotky, které mají mezi nohama alespoň čtvereček bavlny. Pokud vystavíte své genitálie dlouhodobému přímému styku se silonem a dalšími umělými a neprodyšnými materiály, zaděláváte si na nepříjemné záněty a další zdravotní komplikace.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 filmů, které změnily módu
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád