Menu
Úvod  › 

Jak zvládnout rozchod: Pravidla přežití

Skončila to a vy jste na prášky, protože máte pocit, že tím skončil i váš život. Jak se dá přežít rozchod se ctí?

Váš vztah skončil, ale nikoli proto, že byste to chtěli. Dostali jste regulérní kopačky a teď se z toho nemůžete vzpamatovat. Nejíte, nespíte a neustále hlídáte telefon, jestli náhodou nevolá, že si to rozmyslela. Samozřejmě nechcete moc fňukat, ale za dlouhých bezesných nocí si musíte přiznat, že byste dali v podstatě cokoli za to, aby se k vám zase vrátila. Nedokážete si představit, jak bez ní budete existovat, i když je jasné, že pro ní už je to definitivum. Jak přežít rozchod?

1. Sundejte ji z piedestalu.

Přestaňte si jí idealizovat. Jistě, měla určitě spoustu kladných stránek, ale rozhodně nebyla dokonalá. Místo toho, abyste přemítali o tom, jaký měla nebezpečný dekolt, vzpomeňte si raději na její problémy s pletí. Přestaňte na ní vzpomínat jako na zbožňovanou modlu a soustřeďte se na ty věci, které vám celou dobu lezly na nervy a vadily vám na ní.

2. Uzavřete to.

Přestaňte se zabývat tím, co by bylo, kdyby... Dokud si budete stále dělat nové naděje, nikdy se přes váš rozchod nepřenesete. Uložte si její poslední sms nebo mail, kde vám píše, že už s vámi nechce mít nic společného a podívejte se na něj, kdykoli se vám bude chtít fňukat nad tím, jakou jste mohli mít slunnou budoucnost. Připomínejte si to také, kdykoli budete v pokušení zvednout telefon a začít škemrat.

3. Nekontaktujte ji.

Co je pryč, je pryč. Ať jste se rozešli za jakýchkoli okolností, pokuste se zachránit zbytky sebeúcty a nekontaktujte ji. Neškemrejte a především si zakažte telefonovat, když jste se předtím podívali na dno několika půllitrům. Alkohol odbourává zábrany a hrozí, že až vystřízlivíte a vzpomenete si na obsah svého telefonátu, budete mít velkou chuť mlátit hlavou o zeď.

4. Sepište si negativní pocity.

Může vám to znít jako zženštilá zbytečnost, ale skutečně to pomáhá. Když sepíšete všechny své negativní pocity, to, co vás štve a mrzí, uleví se vám a zdravě se naštvete. Navíc vám s odstupem času bude tento seznam připadat stále více komičtější.

5. Vyhýbejte se jejím přátelům a místům, která jste společně navštěvovali.

Nezasahujte do jejího teritoria a odolejte pokušení pohybovat se na místech, kde byste ji mohli potkat. Najděte si nové přátele a nové koníčky, abyste mohli začít nový život.

6. Vyhoďte všechno, co vám ji připomíná.

Fotky, dárky, dopisy, maily. Všechno, co vám připomíná ukončený vztah, věnujte charitě, nebo vyhoďte do popelnice. Zapomeňte na sentiment a udělejte si ve svém novém životě pořádek. Dokud budete vzdychat nad fotkami ze společné dovolené se svou bývalkou, budou se vám všechny normální ženy vyhýbat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 největších chyb, které dělají muži při rozvodu
Test: Máte se rozejít?
8 signálů, že je rozchod na spadnutí
4 důvody, proč vám rozvod prospěje
5 krizových situací vašeho vztahu