Menu
Úvod  › 

8 signálů, že je rozchod na spadnutí

Máte nejasný pocit, že něco skřípe, ale pořád si nejste jisti. Pokud se ve vašem vztahu objeví některý z těchto varovných signálů, měli byste hodně rychle zpozornět!!

1. Vedle sebe, ale daleko

I když žijete vedle sebe, stejně máte pocit, že jste si velmi vzdálení. Nesvěřujete se navzájem, nevíte, na co ten druhý myslí, co ho trápí a co se mu podařilo. V podstatě máte bližší vztah se svými kolegy nebo kamarády než se svou partnerkou. Sedíte večer vedle sebe, ale klidně byste tak mohli sedět i Pepou z účtárny a bylo by to plus mínus stejné.

2. Absence pozitivních pocitů

Představte si na chvíli svou partnerku. Co cítíte? Ještě stále se vám líbí, vzrušuje vás, obdivujete ji? Nebo už se většina pozitivních pocitů a emocí vytratila? Pocity, které ve vás vyvolají její představy, vám prozradí víc než si je vaše vědomí ochotno připustit.

3. Sex? Co to je?

Už si ani nepamatujete, kdy jste si spolu naposledy užívali. O tom, že by něco iniciovala ona ani nemluvě. Každý pár má samozřejmě čas od času krizové období, kdy sexuální frekvence prochází dočasnou krizí. Pokud si ale nepamatujete, kdy jste spolu spali naposledy a navíc má kvalita sexu spíš sestupnou tendenci, ve vzduchu se vznáší rozchod.

4. Nelíbáte se

Pouhý sex šťastný vztah nezaručuje. Pokud vám v něm chybí základní intimita, máte vážný problém. Dobrým příkladem je líbání. Pokud jste na něj už rezignovali a dáváte si už jen sourozenecké polibky na tvář, váš vztah spěje do neslavného finále.

5. Neustále se hádáte.

Vaši sousedé by zasloužili svatozář za to, jak musí denně poslouchat vaše emocionální výlevy. Sice spolu trávíte hodně času, ale většinu z něj prohádáte (případně máte tichou domácnost). Startujete na sebe kvůli naprostým maličkostem a jste na sebe alergičtí. Nemáte v podstatě žádný reálný problém, ale jednoduše si lezete na nervy.

6. Jeden z vás podvádí.

Buď jste si našel milenku vy, nebo máte podezření, že vás podvádí ona. Vrací se nevysvětlitelně pozdě, vymýšlí si těžko uvěřitelné výmluvy, odchází telefonovat pryč, chodí jí zprávy v nejnemožnější hodiny. Pokud se váš vztah změní na trojúhelník, očekávejte problémy.

7. Nenávidíte její přátele.

Všichni lidé, kteří se pohybují kolem ní, vám připadají jako idioti a slepice. Nemáte si s nimi co říct a představa, že byste s kýmkoli z nich měli strávit večer, vás děsí. Jestliže vás vytáčí všechno kolem ní, možná si jen nechcete přiznat, že vás ve skutečnosti vytáčí především ona.

8. Nejasná budoucnost

Nechce se vám přemýšlet ani nad tím, kam pojedete v létě na dovolenou, tím spíš o tom, co s vámi bude za několik let. Pokud se vaše vztahové výhledy smrskly na horizont několika týdnů, pravděpodobně ani váš vztah nebude trvat déle.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak ji dostat zpátky
10 největších chyb, které dělají muži při rozvodu
Test: Máte se rozejít?
Jak se s ní rozejít jako chlap