Menu
Úvod  › 

Jak zlepšit kvalitu svých spermií

Jste hrdí na svou mužnost? A jste si tak jistí, že se máte čím chlubit? Raději kondici svých spermií vylepšete několika jednoduchými tipy

Zdravé sperma rozhodně není automatickou záležitostí a může se jím chlubit stále méně mužů. To, jak na tom s kvalitou spermií jste, poznáte v okamžiku, kdy se pokusíte zplodit potomka. Nemusíte však čekat na nepříjemný spermiogram a zlepšit kvalitu svého spermatu několika jednoduchými tipy:

Kvalita spermatu závisí na několika faktorech:

Kvantita: Pro to, abyste byli považováni za plodné, mělo by se ve vašem ejakulátu (tedy množství spermatu, které se uvolní v průběhu jedné ejakulace) vyskytovat minimálně devětatřicet milionů spermií.

Kvalita: Plodní jste, podle lékařských směrnic, v případě, že se ve vašem ejakulátu nachází více než čtyři procenta spermií normálního tvaru a struktury. To jsou takové spermie, které jsou schopné za pomoci bičíku pohybovat se dopředu a oplodnit vajíčko. Spermie s příliš malou hlavičkou či bičíkem mají výrazně menší pravděpodobnost, že se oplodnění povede.

Pohyblivost: K tomu, aby spermie mohly dosáhnout vajíčka, potřebují překonat vzdálenost několik centimetrů. Dostatečná pohyblivost je tudíž základním předpokladem plodnosti. V ideálním případě byste měli mít pohyblivých víc než čtyřicet procent spermií.

Zlepšete kvalitu svých spermií

Následujícími jednoduchými kroky si můžete kvalitu svého spermatu a životaschopnost spermií zlepšit:

Užívejte multivitamínové doplňky. Pro optimální produkci spermií a jejich funkci jsou klíčové vitamíny E a C, které můžete svému tělu dodávat například prostřednictvím multivitamínových preparátů. Kupte si zvlášť tablety zinku a selenu, které produkci spermií také napomáhají. Nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit dostatečné množství ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na antioxidanty, pomáhající zlepšovat kvalitu spermií.

Omezte stres: Při stresu se blokuje produkce určitých hormonů, které jsou k produkci spermií nezbytné. Kromě toho stres snižuje sexuální funkci.

Zvyšte tělesnou aktivitu. Sportování a pohyb jsou dobré pro vaše reprodukční schopnosti a samozřejmě i pro celkové zdraví. Nezapomeňte si však udržovat přiměřenou tepovou frekvenci a nepřetěžovat se. Vyčerpání totiž může způsobit dočasnou změnu hormonální hladiny a zhoršit kvalitu spermií.

Hlídejte si váhu: Příliš mnoho tělesného tuku může narušovat produkci hormonů, což vede ke snížení celkového počtu spermií a vede ke zvýšení poškozeních spermií.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Muži s kvalitnějším spermatem žijí déle
Parfémy ničí kvalitu spermatu
5 překvapivých zabijáků spermií
Na velikosti záleží! Poznáte podle ní, jak jste plodní!
Laptopy ničí kvalitu spermatu