Menu
Úvod  › 

5 překvapivých zabijáků spermií

Jídlo, kosmetika, erotické pomůcky. Nevěřili byste, co všechno útočí na vaše spermie. Seznamte se s nejvýkonnějšími zabijáky vaší plodnosti.!

Zabijáci spermií jsou všude. Najdete je ve své sprše, číhají na vás v kuchyni, útočí na vás z vaší vlastní pokožky. Nezáleží na tom, kudy se k vám dostanou, důležitý je jejich výsledný efekt. Mnoho chemických látek, které nás obklopují a dennodenně je používáme, poškozují kvalitu spermií, snižují jejich počet nebo pohyblivost.

To, že vaší plodnosti příliš neprospívají upnuté cyklistické kalhoty či těsné džíny, je všeobecně známá skutečnost. Víte ale, že vaše spermie zabíjí i řada dalších věcí, se kterými přicházíte denně do styku?

1. Účtenky

Připadá vám to jako nesmysl? Jen si zkuste uvědomit, kolikrát denně vezmete do ruky účtenku; nákupy potravin, účtenka u benzínky, účet v restauraci, účtenka z kina a tak dále. Problém je v tom, že téměř polovina barev na účtenky obsahuje chemikálii bisfenol-A (BPA), která je spojována s problémy s plodností či srdečním onemocněním. Navíc nová studie publikovaná v magazínu Fertility and Sterility zjistila, že muži s vysokou hladinou BPA v moči mají nižší počet spermií.

2. Konzervované jídlo

Téměř všechny plechové konzervy obsahují BPA. Z konzerv potom BPA přechází do potravin, které jsou uvnitř. Snažte se proto omezit konzumaci konzervovaných jídel a soustřeďte se spíše na čerstvé nebo mražené potraviny, které vaší plodnosti prospějí mnohem více.

3. Erotické pomůcky

Nic proti erotickým pomůckám. Užijte si tolik potěšení se sexuálními hračkami, kolik jen chcete, snažte se jen vyhýbat těm, které jsou vyrobeny z vinylu. Tyto vibrátory a další pomůcky obsahují ftaláty, které jsou spojovány s rakovinou, alergií, vrozenými defekty a neplodností. Místo vinylových hraček si raději pořiďte ty ze silikonu.

4. Toxická koupelna

Ftaláty vás neohrožují jen ve vašich erotických pomůckách, ale obsahují je i parfémovaná mýdla, šampóny a další čistící kosmetické prostředky, které máte ve své koupelně. Obsahuje dokonce i váš vinylový koupelnový závěs. Navíc teplo z vaší sprchy uvolňování chemikálií urychluje. Pokud chcete svou plodnost chránit, čtěte důkladně etikety kosmetických výrobků a kupujte si například dětskou kosmetiku.

5. Vyhřívané sedačky auta

To, že vám v autě není zima a pustíte si vyhřívání sedaček, má svou cenu. Vyhřívané sedačky zvyšují zároveň mikroklima vašich intimních partií, čímž se ničí kvalita vašich spermií. Vyhřívané autosedačky působí podobně jako horká vana a snižují produkci spermií. Příště si raději v autě pusťte topení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Podpořte svou plodnost
Muži s kvalitnějším spermatem žijí déle
Parfémy ničí kvalitu spermatu