Menu
Úvod  › 

Jak vyzrát na podzimní únavu?

Sychravé počasí, spadané listí a krátké dny. Svou vládu ohlásil podzim a s ním přichází i pověstná únava. Cítíme se ospalí, unavení, bez energie. Přechod počasí z tepla do zimy i opačně způsobují u lidí únavu. Špatně na nás působí i nedostatek světla během dne.

Je vědecky dokázáno, že intenzita slunečního svitu má velký vliv na lidské pocity. Tyto sezónní únavy se týkají podzimu a zimy (tedy přechodu zimy na jaro a z léta na podzim) - jarní a podzimní únava. Změny ročního období se dotknou každého člověka a projevují se jak únavou, tak výkyvy nálad a tendencí se přejídat. Naštěstí existují možnosti, jak toto období přečkat bez úhony. Poradíme, jak na to.

Podzimní únava

Jak na únavu?

Hýčkejte se

Nadešel ideální čas, kdy se můžete začít hýčkat. Každý den si dopřejte chvilinku odpočinku a relaxujte dle svého gusta. Ať už je to háčkování, čtení oblíbené knížky, pohodový film, plavání, saunování, masáže. Mnoho lidí neumí vůbec odpočívat a není si schopno vymezit čas jen na sebe, užít si chvíli pohody a načerpat potřebné palivo. Což je velká chyba vedoucí k totálnímu vyčerpání.

Horká čokoláda

U relaxace se ještě chvíli zastavíme. Chvíli odpočinku si zpříjemněte horkou čokoládou či kakaem. Vždy by se mělo jednat o čokoládu kvalitní - vysokoprocentní hořkou. Ta obsahuje látky, které tlumí napětí, úzkost a pocity strachu. S čokoládou se budete cítit zkrátka spokojenější a přispěje k pohodě.

Běžte na procházku

Udělejte si čas, pokud nebude venku zrovna pršet, ale bude pěkný podzimní den, vyrazte někam do přírody. Kochejte se krásně zbarvenou přírodou, svěžím vánkem a všemi krásami podzimu, protože každé roční období má své kouzlo. Čerstvý vzduch vžene do vašich žil novou krev.

Bylinky

Od únavy mohou pomoci i bylinky. Určitě se neládujte žádnými léky, nepijte hektolitry kávy a raději si dopřejte bylinky. Třeba formou výtečného čaje nebo uvolňující koupele.

Vitamíny

Mimo všech jmenovaných rad samozřejmě nezapomínejte na stálý přísun ovoce a zeleniny. Vaše tělo více než kdy jindy potřebuje vitamíny, aby mohlo bojovat se zákeřnými bacily i únavou, která může oslabit vaši imunitu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články